Credeţi că autorităţile ar trebui să fie mai ferme împotriva tăierilor ilegale de lemn?

Publicat: ,

<< Inapoi

Alte stiri

Lucien Hora nu a avut rival la Râşnov

Campionatul Naţional de viteză în coastă 2015 a debutat la finalul săptămânii trecute, prima etapă fiind Trofeul Râşnov. Competiţia de pe Valea... Citeste tot

Citroen a revenit la putere

Britanicul Kris Meeke a obţinut duminică primul său succes în WRC, adjudecându-şi Raliul Argentinei în faţa norvegianului Mads Ostberg. Cei doi... Citeste tot

5 românce în top 100 WTA

WTA a publicat ieri dimineaţă noul clasament, pe prima poziţie fiind, în continuare, Serena Williams, cu 9.981 p. Pe locul al doilea a urcat Simona... Citeste tot

„Corleone”, printre fotbalişti, politicieni şi escroci

Mitică Dragomir susţine că şi-a terminat memoriile - despre fotbal şi politică - scrise pe câteva caiete. Fostul şef al LPF a anunţat că le va... Citeste tot

Prime la Steaua şi ASA Tg. Mureş...

Dacă mâine seară o învinge pe Steaua pe „National Arena”, urcând pe primul loc în clasamentul Ligii 1, ASA Tg. Mureş îi va da fiecărui... Citeste tot

„Oli”, succes lejer

Al-Ahli Dubai, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu, a reuşit o victorie concludentă în etapa a   24-a a campionatului din Emiratele Arabe Unite,... Citeste tot

În cantonament

Jucătorii lui AC Milan au intrat duminică în cantonament pe termen nedefinit, la cererea antrenorului Filippo Inzaghi. Tehnicianul şi-a acuzat jucătorii... Citeste tot

Lopetegui i-a cerut socoteală

Julen Lopetegui şi Jorge Jesus au avut o altercaţie la finalul clasicului portughez Benfica - FC Porto,   0-0. Antrenorul spaniol al „dragonilor”... Citeste tot

Tot Baia Mare

Pentru a treia oară consecutiv, HCM Baia Mare a cucerit Cupa României la handbal feminin. În finală, maramureşencele au dispus cu 18-17 de CSM Bucureşti,... Citeste tot

Kerber, învingătoare la Stuttgart

Angelique Kerber (Germania) a câştigat turneul de la Stuttgart, după ce a învins-o în finală, cu 3-6, 6-1, 7-5, pe Caroline Wozniacki (Danemarca).... Citeste tot

Federer, star rock

Roger Federer este principala atracţie a turneului de la Istanbul (ATP 250), care începe astăzi. Jucătorul de tenis elveţian a sosit duminică după-amiază... Citeste tot

Schumacher jr. promite

Mick Schumacher, fiul lui Michael Schumacher, a semnat prima victorie într-un monopost, câştigând a treia sa cursă de la debutul în Formula 4, pe... Citeste tot

Primii la Londra

Maratonului de la Londra a fost marcat de retragerea din activitate a atletei britanice Paula Radcliffe. Cursa masculină i-a revenit kenyanului Eliud... Citeste tot

Pacquiao, intervenţie televizată

Într-un apel video la canalul filipinez GMA News TV, luat în cantonamentul său din Los Angeles, Manny Pacquiao l-a rugat pe preşedintele indonezian... Citeste tot

Aprecieri pentru portarul Costel Pantilimon!!! Este dorit de o mare echipă!

Portarul grupării Sunderland, Costel Pantilimon, s-a remarcat în acest sezon în Premier League, evoluţiile lui fiind apreciate de site-ul rokerreport.sbnation.com,... Citeste tot

SCANDAL LA DINAMO. Doi „grei” au plecat!!!

„Câinii” au un retur agitat în Liga 1, iar tensiunile au cam dat pe afară. Astfel, după discuții aprinse cu acționarul majoritar Ionuț... Citeste tot

Brandan și Bălgrădean ratează meciul cu FC Brașov

În meciul cu FC Brașov, din tabăra celor de la CS U Craiova vor lipsi două piese importante, Pablo Brandan, accidentat în disputa de la Chiajna și... Citeste tot

BRAȘOV. Szabo: „La Craiova, trebuie să murim pe teren pentru cele 3 puncte”

Deși echipa se află într-o situație ce pare fără ieșire, tehnicianul „stegarilor”, Adrian Szabo este optimist și crede că formația... Citeste tot

BRAŞOV. DANI OŢIL, implicat într-un ACCIDENT! Avea 150 km la oră

După cum am mai relatat, în week-end, pe DN 1E Braşov - Râşnov, a avut loc Trofeul Râşnov, prima etapă a Campionatului Național de viteză în... Citeste tot

Scandal în handbalul feminin. Mette Klit: „Baia Mare e mereu ajutată”

HCM Baia Mare a câștigat finala Cupei României la handbal feminin, 18-17, cu CSM București, dar antrenoarea formației din Capitală, Mette Klit a... Citeste tot