Publicat: ,

<< Inapoi

Alte stiri

Raluca Olaru, finalistă la Nurnberg

În semifinalele turneului WTA de la Nurnberg, din Germania, perechea româno-iberică Raluca Olaru/ Lara Arruabarrena, a învins cuplul format din Elena... Citeste tot

FC Braşov, lovită în plin de decizia TAS în Cazul „CFR”

Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne a decis ca CFR Cluj să îşi recupereze cele 24 de puncte cu care a fost penalizată de FRF. Hotărârea... Citeste tot

Laurenţiu Reghecampf, în cărţi să preia o nou-promovată

După ce a plecat de la Al-Hilal Ryadh, antrenorul Laurenţiu Reghecampf a dat târcoale Stelei în speranţa unei reveniri şi a relansării carierei.... Citeste tot

Lotul Irlandei de Nord pentru meciul cu România

În grupa F a preliminariilor Campionatului European de fotbal din 2016, România înfruntă în 13 iunie, la Belfast, Irlanda de Nord. După disputarea... Citeste tot

Ultimele necunoscute în campionatele Europei

În lupta pentru un loc care să-i asigure prezenţa în Liga Campionilor, Napoli (63 p) susţine astăzi un meci crucial, pe terenul campioanei Juventus... Citeste tot

La Roland Garros, Simona Halep îşi începe parcursul cu Evghenia Rodina

La Paris a avut loc ieri tragerea la sorţi pentru tablourile de simplu feminin şi masculin ale turneului de tenis de la Roland Garros. În primul tur,... Citeste tot

Caii putere se dezlănţuie pe străzile din Monaco

A şasea etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, Marele Premiu al Principatului Monaco, va avea loc în acest week-end pe circuitul amenajat pe străzile... Citeste tot

Ion Ţiriac, despre tenis, muncă şi afaceri

Înaintea turneului de la Roland Garros, Ion Ţiriac a fost protagonistul unui interviu apărut în L’Equipe, braşoveanul fiind fiind considerat... Citeste tot

Bavarezii, turneu în China

Bayern München a anunţat ieri că va efectua un turneu în China, în perioada 16-24 iulie, ca parte a pregătirii sale estivale. Campioana Germaniei... Citeste tot

Mourinho e nr. 1

Cheslea ia tot. După ce a câştigat Cupa Ligii, titlul în Anglia, după ce Eden Hazard a fost desemnat cel mai bun jucător al sezonului din Premier... Citeste tot

Tecău joacă finala

Horia Tecău şi olandezul Jean-Julien Rojer, favoriţi 1, vor juca în finala probei de dublu a turneului de tenis de la Nisa (Franţa), după ce i-au... Citeste tot

Fără Raonic

Milos Raonic (24 de ani) a declarat forfait pentru Grand Slam-ul de la Roland Garros. Jucătorul de tenis canadian, locul 6 ATP, nu este pus la punct fizic... Citeste tot

Gilbert, victorie în ploaie

Philippe Gilbert (BMC) a triumfat joi în etapa a 12-a a Turului ciclist al Italiei, care a avut loc între Imola şi Vicenza. Vremea a fost principalul... Citeste tot

Eric Bicfalvi, dorit de Dnepr Dnepropetrovsk

Cu 16 goluri marcate, Eric Bicfalvi este golgheter în Ucraina. Contractul românului cu Volin Luţk expiră în vară, iar jucătorul nu duce lipsă de... Citeste tot

Andone, direcţionat către Anglia

Gică Craioveanu a declarat că Florin Andone (22 de ani), atacantul român al Cordobei, nu va juca la echipa andaluză în sezonul viitor, în Segunda... Citeste tot

SPORT TV

23 mai  15.00 - Tenis: WTA Nürnberg, finala (Eurosport 2);  15.30 - Ciclism: Turul Italiei, etapa a 14-a (Eurosport);  16.00 - Fotbal:... Citeste tot

Ultima reprezentaţie pe teren propriu

Unirea Tărlungeni se va duela astăzi, de la ora 11.00, cu ACS Poli Timişoara. Va fi ultima partidă pe teren propriu din acest sezon a grupării braşovene,... Citeste tot

Şi Figo s-a retras

După ce olandezul Michel van Praag a renunţat că renunţă la candidatura pentru şefia FIFA, pentru a-l susţine pe Ali Bin Al-Hussein în lupta cu... Citeste tot

Cupa Rusiei, în vitrina lui Lokomotiv

Lokomotiv Moscova a câştigat Cupa Rusiei, după ce a dispus în finală, la Astrahan, cu 3-1 (Niasse, Boussoufa, Miranciuk / Ignatiev), după prelungiri,... Citeste tot

Titlu istoric

Pentru prima oară în istoria sa de 115 ani, KAA Gent a câştigat campionatul Belgiei, după ce s-a impus cu 2-0 în faţa grupării Standard Liege în... Citeste tot