WIMBLEDON. VICTORIE, Simona Halep!!! / Mare surpriză!!!

• Poze
  • Video

Lucrez...

Lucrez...

UPDATE 1. Jucătoarea noastră de tenis, nr. 7 WTA, s-a calificat în sferturile de finală la Wimbledon, viitoarea sa adversară fiind chinezoaica Shuai Zhang, care a dispus de ucraineanca Yastremska, 6-4, 1-6, 6-2.

Recrutare Autoliv Brasov

„Sunt fericită că am câștigat. Mă simt bine, acum mă pregătesc pentru disputa cu Zhang”, a declarat Simona Halep imediat după meciul cu Cori Gauff.

Simona Halep a câștigat setul cu 6-3 și partida, 6-3. 6-3.

Cori Gauff a redus din handicap, 3-5. Simona Halep a ratat două mingi de meci.

5-2, Simona Halep, care a încheiat game-ul cu un as.

Un nou break al Simonei Halep, 4-2.

3-2 pentru Halep în setul secund.

Americanca a luat game-ul pe serviciul său și este 2-2 după o oră de joc.

Rebreak Gauff, 1-2!

Break, 2-0 Simona Halep!

Game la zero și Halep are 1-0 în setul secund.

Un nou break pentru Simona Halep, care a câștigat primul set cu 6-3.

Simona Halep conduce cu 5-3.

Cori Gauff reduce din handicap, 3-4.

Halep se distanțează - 4-2.

Break pentru Simona Halep, care conduce cu 3-2. Ritmul de joc a crescut mult. Meciul este intens.

Românca a egalat, 2-2, dar a făcut trei duble greșeli la serviciu în acest game.

Primul game făcut cu serviciul în această partidă. Americanca are 2-1.

Rebreak Cori Gauff, iar scorul este egal, 1-1.

UPDATE. Simona Halep a început meciul cu un break, conducând cu 1-0.

............................................................................................................................

Astăzi, în primul meci al zilei de pe terenul 1 de la Wimbledon, Serena Williams s-a calificat ușor în sferturile de finală. Americanca a trecut cu 6-2, 6-2 de spaniola Carla Suarez Navarro.

Acum, pe aceeași arenă, se pregătește de joc Simona Halep, împotriva adolescentei americane Cori Gauff, în vârstă de 15 ani, care a făcut, până acum, senzație la Grand Slam-ul londonez. Vă ținem la curent cu evoluția scorului!

Într-o altă dispută din optimile de finală, tot astăzi, s-a consemnat o mare surpriză. Americanca Alison Riske (55 WTA) a învins-o pe australianca Ashleigh Barty, liderul mondial, cu scorul de 3-6, 6-2, 6-3.

Alison Riske se va confrunta cu Serena Williams  în faza următoare.