X

Cu video BRAȘOV. LIGA 4. Derby local pe „Carpați”. LIVETEXT. AS „SR”, încă o victorie fără gol primit - FOTO+VIDEO

Lucrez...

Minutul 90+3 - Final. AS „SR” câștigă și meciul din deplasare cu Colțea 1920, 4-0, și își menține avansul de 6 puncte față de echipa de pe locul secund, Precizia Săcele.

Imobiliare.ro

Minutul 90 - GOL AS „SR”. Damian înscrie simplu, din pasa lui Taraș.

Minutul 84 - Schimbare la AS „SR”. Toader îl înlocuiește pe Răduțoiu.

Minutul 80 - Schimbare la Colțea. Iese Păduraru, intră Băilă.

Minutul 74 - GOL AS „SR”. Căpățână în învinge pe Tudor cu un șut din careu. 0-3.

Minutul 72 - Schimbare la AS „SR”. Iese Strătilă, intră Căpățână.

Minutul 71 - A. Damian trimite puțin peste de la 20 de metri.

Minutul 66 - Schimbare la Colțea. Iese Cenk, intrp Potor.

Minutul 64 - A. Damian îi pasează în careu lui Strătilă, acesta culcă portarul, ajunge în 4 metri, dar trimite pe lângă poarta goală.

Minutul 59 - Schimbare la AS „SR”. Iese H. Popa, intră Taraș.

Minutul 57 - Două schimbări la Colțea. Ies Babeiu și Lita, intră Iordache și Răileanu.

Minutul 52 - Strătilă centrează, H. Popa reia cu capul, Tudor reține.

Minutul 46 - A început repriza a doua.

Minutul 45+2 - Pauză.

Minutul 45+1 - GOL AS „SR”. Strătilă îl pune pe A. Damian față în față cu portarul advers, iar atacantul „galben-negrilor” nu ratează. 2-0.

Minutul 36 - Ocazie mare pentru Colțea. Cenk centrează de pe dreapta, A. Popa greșește, iar Păduraru trimite pe lângă poarta goală din colțul careului de 6 metri.

Minutul 26 - Țicalo centrează în centrul careului, Poverlovici respinge din fața lui Cenk, iar Păduraru șutează peste de la 18 metri.

Minutul 23 - Schimbare la AS „SR”. Iese Țuțu, accidentat, intră Popescu.

Minutul 15 - Vârlan trage peste poartă de la 25 de metri.

Minutul 12 - A. Damian ratează din poziție ideală, după o nouă centrare a lui Strătilă.

Minutul 1 - GOL AS „SR”. Strătilă centrează de pe dreapta, A. Damian reia cu capul din 5 metri. 0-1.

Minutul 1 - A început meciul.

17.45 - Echipele de start:

Colțea: Tudor - Claru, Vișinescu, Șișcă, Țicalo, Cenk, Lita, Babeiu, Sava, Nicodim, Păduraru.

AS „SR”: A. Popa - Răduțoiu, Poverlovici, R. Damian, Rusu - Țuțu, Cocan, Vârlan - Strătilă, A. Damian, H. Popa.

În etapa a 25-a a Ligii 4 brașovene, de la ora 18.00, pe Stadionul „Carpați”, are loc derby-ul local ACS Colțea 1920 Brașov - AS „SR”.

Ocupanta poziției a doua, Precizia Săcele, joacă în deplasare, cu Carpați Berivoi, în timp ce Olimpic Zărnești, formația de pe locul 3, evoluează la Codlea.

Celelalte confruntări ale etapei sunt: Cetatea Homorod - Aripile Brașov, Olimpic Voila - Chimia Orașul Victoria, Inter Cristian - Inter Tărlungeni, ACS Steagu Roșu Brașov - Prietenii Rupea, Avântul Dumbrăvița - Voința Hurez.