myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

AS „SR” Brașov, CALE LIBERĂ spre barajul de promovare în Liga 3!!! Ultima decizie a FRF...

  • Apreciez !Nu-mi place !+3
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Anunțasem că în ședința din 7 mai a Comitetului Executiv al Federației Române de Fotbal (FRF) s-a luat și o decizie care privește în mod direct și formația AS „SR”, liderul Ligii 4 brașovene: „Împuternicește cu unanimitate de voturi Comitetul de Urgență al FRF să aprobe criteriile de modificare a formei juridice a cluburilor participante în Liga 4 susceptibile de a participa la barajul de Liga 3 cu recunoașterea principiului meritului sportiv”.

Recrutare Autoliv Brasov

Comitetul de Urgență al FRF, întrunit ieri, a pus în aplicare hotărârea Comitetului Executiv.

Astfel, AS „SR” Brașov trebuie să depună până în data de 11 iunie Certificatul de Identitate Sportivă (CIS) la FRF pentru a putea avea drept de joc în baraj.

„Prin această schimbare de regulament, AJF-ul va putea trece pe legitimațiile jucătorilor noua denumire a echipei (detalii, aici: BRAȘOV. VESTE MARE pentru „SR”! A dobândit personalitate juridică. Urmează eliberarea CIS-ului. Care este noua denumire a echipei?...), survenită odată cu preluarea acesteia de către Maurer Imobiliare”, ne-a declarat Vasile Dochița, președintele executiv al AS „SR” Brașov.

 


Loading...

loading...

Comentarii  

STEAGUL ROSU
-17 #1 STEAGUL ROSU 17-05-2018 16:07
SEREle codlea,adica brasov,sau clona fara acte si CIF,vor juca cu singura continuatoare a lui FC Brasov.am inteles bine,o sa puneti 100 lei biletul?inainte de a va auto declara fcbrasov,nu mai bine cumparati numele,culorile si stema?nu de alta,dar poate platiti mai mult dupa.in tur nu ati avut bani sa dati pe bilete si v-am si luat 2 puncte.sambata, va luam 3 si ajutam sacele sa promoveze.ne-at i furat fanii si i-ati mintit ca o sa fie un proiect serios,dar pare o cacealma!!!SERE - ACS STEAGUL ROSU 0-2
Citat | Raportează către un administrator
olarioriora
-2 #2 olarioriora 17-05-2018 17:44
Olario rio rio olario rio ra olario rio rio muie acs clona.
Citat | Raportează către un administrator
gherghe & ivancescu
+1 #3 gherghe & ivancescu 17-05-2018 17:55
pentru unii atat viata, cat si ziua de maine, cat si ziua de poimaine sunt doar tristete, amaraciune, ciuda. "succese maxime" va dorim in a lua banii de la parintii pe care-i fraieriti, pretextand ca sunteti un club de fotbal si pretextand ca aveti vreo legatura cu istoria fotbalului brasovean. intrebarea este: la anul, cand ECHIPA BRASOVULUI se va lupta la promovare in liga a doua, voi pe cine o sa mai pacaliti?
Citat | Raportează către un administrator
Claudiu
+6 #4 Claudiu 17-05-2018 20:05
Ce glumeti sint unii.V-a furat SR fanii?Care fani ca nu ati avut asa ceva niciodata.Iar bani pentru meciul tur am avut, dar am preferat sa ii dam jucatorilor nostri si nu unor clonati.
Citat | Raportează către un administrator
Claudiu
+1 #5 Claudiu 17-05-2018 22:55
Din cite imi aduc aminte in ziua meciului si cu 2 zile inainte de meci s-au strins vreo 5000 de lei de la suporteri.Nu cred ca ati strins nici macar jumate din suma din biletele vindute.
Citat | Raportează către un administrator
Claudiu
+1 #6 Claudiu 17-05-2018 22:58
AS SR Brasov - No Name 20-0.
Citat | Raportează către un administrator
Claudiu
+2 #7 Claudiu 17-05-2018 23:01
"Singura continuatoareva FC Brasov"?Din cite imi aduc v-ati infiintat cind FC Brasov era inca in activitate, deci nu aveti cum sa fiti continuatoarea FC Brasov.
Citat | Raportează către un administrator
GOD of Ball
-1 #8 GOD of Ball 18-05-2018 08:19
Bei seara?
noi avem hotarare judecatoreasca care sa da dreptul sa folosim numele de Steagu' si Steagul.
Urmeaza si procesul,acolo trebuie sa demostrati ca nu sunteti clona.Pana atunci am depus contestatie la CIF,dupa rezolvarea ei,urmeaza si contestatie in contencios administrativ.

Citez pe Claudiu:
AS SR Brasov - No Name 20-0.
Citat | Raportează către un administrator
GOD of Ball
-3 #9 GOD of Ball 18-05-2018 08:30
Dupa un calcul mic al nostru,2 saptamani pentru prima si 2 sap pentru 2 a.Adica 17 mai +4 saptamani.Anul viitor ne vedem iara la acest derbi local?
[quote name="GOD of Ball"]Bei seara?
noi avem hotarare judecatoreasca care sa da dreptul sa folosim numele de Steagu' si Steagul.
Urmeaza si procesul,acolo trebuie sa demostrati ca nu sunteti clona.Pana atunci am depus contestatie la CIF,dupa rezolvarea ei,urmeaza si contestatie in contencios administrativ.
Citat | Raportează către un administrator
Claudiu
0 #10 Claudiu 19-05-2018 14:26
Zeul al balonului mai esti? 6-0.Daca nu veneati era doar 3-0.Si numele de Steagu Rosu este marca inregistrata a FC Brasov asa ca nu poate fi folosit de nimeni legal.ASSR nu are in nume Steagu Rosu ci Steagu Renaste, asa ca voi folositi ilegal numele de Steagu Rosu.
Citat | Raportează către un administrator