myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

ACS SR BRAŞOV. „Scripcaru îşi bate joc de suporteri şi de istoria echipei noastre”!!! Miting...

  • Apreciez !Nu-mi place !+1
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Într-un material apărut în Gazeta Sporturilor s-a relatat că George Scripcaru, primarul Braşovului, ar dori să facă un parteneriat cu AFC Hărman, grupare care ar prelua palmaresul FC Braşov după ce întreg procesul falimentului se va fi încheiat, caz în care ar deveni continuatoarea „stegarilor”.

Imobiliare.ro

Chestia asta îi nemulţumeşte profund pe fanii echipei ACS SR, aflată pe locul 5 în clasamentul Seriei a 3-a a Ligii 3, sursele gsp.ro dezvăluind: „Primarul Scripcaru vrea să distrugă cu totul Brașovul fotbalistic!... Este fără precedent ce se întâmplă la Brașov!... Scripcaru își bate joc de suporteri și de istoria echipei noastre! Nu am primit nici un leu de la primărie, iar această echipă funcționează total independent. Fondurile obținute de noi în acest sezon au fost duble față de resursele pe care Primăria le-a alocat către toate secțiile de la Corona!... Nu distrugeți fotbalul din Brașov! Nu vă bateți joc de un club legendar din fotbalul românesc! Respectați-vă promisiunile pe care le-ați făcut! Nu suntem de acord cu înstrăinarea brandului echipei pe care o iubim”.

Aceleaşi surse au precizat că suporterii „galben-negri” pregătesc un miting de amploare în oraş.

Articolul de pe gsp.ro îl puteţi citi aici: https://www.gsp.ro/…/exclusiv-scandal-la-brasov-suporterii-…

Contactaţi pe această temă, cei de la AFC Hărman ne-au spus că nu ştiu nimic despre un proiect de parteneriat cu Primăria Braşov.

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Brasov
+11 #1 Brasov 25-04-2019 09:57
Scripcaru sa mai astepte sa-l votez eu vreodata. L-am votat pana acum, de acum incolo pe oricine altcineva. Si-a cam luat-o in cap pt ca nu are contracandidat si se crede vesnic. Sa faca parteneriat cu Harmanul si sa-l aibe in tribuna pe jonelul. Asta o sa se intample.
Citat | Raportează către un administrator
Dinu
+4 #2 Dinu 25-04-2019 10:56
de proiectul cu Harman-ul se aude in targ de saptamani bune. Nu iese fum fara foc
Citat | Raportează către un administrator
Jonelul
-7 #3 Jonelul 25-04-2019 13:42
Voi nu sunteti "echipa noastra", ci doar o adunatura de impostori ai istoriei fotbalului brasovean ! Foarte bine ar face Scripcaru sa se asocieze cu Harmanul. Ei sunt o echipa valoroasa si plina de modestie si bun simt, care ar face cinste municipiului nostru. Parca era vorba ca v-ati asociat cu Corona,cu Maurer,cu multe alte entitati care dispun de bani,de ce nu iesiti sa aratati adevarul despre aceste fantasmagorii idioate pe care le-ati propagat in spatiul public ? Ati trecut acum la amenintari si spuneti ca veti organiza o mare si ampla manifestatie de protest in Brasov ? Vedeti sa nu va iasa pe nas si tampenia asta !
Citat | Raportează către un administrator
Dinu
+7 #4 Dinu 25-04-2019 13:53
Oare? Iti inteleg frustrarea. La voi nu vin spectatori nici daca ii platesti, jucati cu 10 rude si prieteni in tribuna. Noi avem sute si cateodata mii de spectatori, avem abonati si oameni care au abonament si isi iau la fiecare meci si bilet. Avem merchandising care se vinde ca painea calda si sponsori care ne ajuta.
Noi suntem Steagu!
Citat | Raportează către un administrator
Jonelul
-4 #5 Jonelul 25-04-2019 14:25
Dinule, se vede clar ca esti complet defazat. La care "la voi" nu vin spectatori,ca eu nu am nici o treaba cu vreuna din echipele rivale !
Citat | Raportează către un administrator
Foka
+3 #6 Foka 25-04-2019 15:12
Citez pe Jonelul:
Foarte bine ar face Scripcaru sa se asocieze cu Harmanul. Ei sunt o echipa valoroasa si plina de modestie si bun simt, care ar face cinste municipiului nostru.


Tu nu esti intreg la minte =))) Harmanul ar face cinste municipiului nostru? Poate judetului, dar municipiului in niciun caz. Sa nu mai spunem ca Harmanul are o gramada de jucatori "valorosi" care se zbat in mediocritate, se chinuie sa nu retrogradeze si mai primesc si o gramada de bani (o data ce nu isi primesc banii isi dau aere de vedete si pleaca -> macar de ar avea valoare de asa ceva), in comparatie cu Copiii Orasului care rup gura targului si se bat cot la cot cu jucatorii din fruntea clasamentului in liga a 3-a seria a 3-a (fata de seria a 5-a care este net inferioara fata de a 3-a). Trezeste-te nene ca visezi prea mult, esti rupt de realitate :))
Citat | Raportează către un administrator
Mama lui Jonelu
0 #7 Mama lui Jonelu 26-04-2019 10:34
Treci mă acasă!! Acum!
Citat | Raportează către un administrator
Stefan P.
+1 #8 Stefan P. 26-04-2019 11:10
De aici din Canada il sfatuiesc pe dl. Scripcaru sa lase Brasovul in pace si sa faca bine sa candideze in locul dansului de obarsie, ca nu stie ce inseamna Steagul Rosu pentru un brasovean. Harmanul nu poate fi niciodata urmasa lui FC Brasov. Harmanul este Harman si atat! Scripcaru nu poate intelege acest lucru, macar de-ar intelege ca primarul este gospodarul orasului si nu poate fi decat un brasovean care are in sange legile si ordinea orasului. primaria nu este pentru un venetic!
Citat | Raportează către un administrator

Adaugă comentariu


ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate. 

Meteo

 
Imobiliare.ro

Poza zilei

 

Video-ul zilei

 
Insigra Angajeaza

Citește ziarul

Radio TexFm


Anunturi MyTEX
Vrei sa-ti dezvolti afacerea?

Curs BNR

Lun, 27 Ian 2020
Euro   Euro   EUR   4.7798   Creștere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.3348   Creștere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.6747   Creștere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.4707   Creștere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2443   Creștere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.2877   Creștere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.4438   Creștere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   141.8700   Stagnare
Anunturi MyTEX

Permite economia românească majorarea pensiilor cu 40%?

                       
Noutăți
 


Abonează-te la newsletter