myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

Maratonul Internațional Brașov face RECLAMĂ orașului nostru!!!

  • Apreciez !Nu-mi place !+1
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Pe site-ul worldtravelchef.com a apărut un interesant articol care face reclamă orașului nostru prin intermediul Maratonului Internațional Brașov.

Recrutare Autoliv Brasov

James, care se descrie drept un chef cu o carieră de 20 de ani în domeniul culinar și aleargă pe întreg mapamondul cu...  acest blog de călătorii, susține că acesta este un excelent stil de viață.

„N-am avut în plan să particip la Maratonul Internațional Brașov, în Transilvania, dar m-am înscris după ce am băut cam multe beri. A fost o bună oportunitate pentru a pregăti concursul Ironman din Țara Galilor, din septembrie, arătându-mi nivelul la care sunt din punct de vedere fizic”, a relatat James, care a postat și imaginea cu numărul său de concurs (foto), lăudându-i pe organizatori pentru rapiditatea cu care i s-a confirmat participarea.

În continuare, pasionatul de maraton a făcut o prezentare a competiției la care a luat startul în Brașov, în Piața Sfatului, descriind cursele, dar și premiile puse în joc. A lăudat cazarea de care a avut parte în centrul vechi, relatând că a fost confortabilă și ieftină deopotrivă. De asemenea, a remarcat ospitalitatea localnicilor și ajutorul de care a avut parte din partea voluntarilor.

„Am terminat Maratonul Internațional Brașov în 3 ore și 40 de minute și sunt bucuros cu acest timp. Recordul meu personal pe distanța de aproape 43 de kilometri este de 3 ore, 35 de minute șu 30 de secunde. Dacă veți căuta un maraton în prima parte a anului competițional și nu vreți să mergeți la Londra, atunci vă recomand cu căldură Brașovul. M-am simțit excelent”, a mai subliniat James.

Se știe, Maratonul Internațional Brașov powered by Telekom Sport este un eveniment sportiv de masă, un prilej de sărbătoare pentru Brașov, de promovare a obiectivelor turistice, culturale și gastronomice.

Din 2015, Brașovul a intrat pe harta maratoanelor de șosea din România, alături de București, Cluj și Arad, iar de anul trecut competiția a devenit, oficial, membru full AIMS (Asociația Internațională a Maratoanelor și Curselor de Distanță), cel mai important for internațional în domeniu.

Întregul articol, aici:

https://worldtravelchef.com/brasov-international-marathon-race-report/

 


Loading...

loading...

Adaugă comentariu


ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate. 

Meteo

 
Imobiliare.ro

Poza zilei

 

Video-ul zilei

 
Laboratoarele Sfanta Maria

Citește ziarul

Radio TexFm


Anunturi MyTEX
Vrei sa-ti dezvolti afacerea?

Curs BNR

Joi, 21 Feb 2019
Euro   Euro   EUR   4.7559   Scădere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.1941   Creștere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.4795   Creștere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.1867   Scădere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2450   Scădere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.1792   Scădere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.4316   Scădere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   149.8300   Creștere
Acesta este spatiul pentru reclama ta!

Va renunţa Victor Ciorbea la un nou mandat ca Avocat al Poporului?

Cele mai comentate

                       
Noutăți
 


Abonează-te la newsletter