myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

BRAȘOV. Corona, mare favorită cu Zalăul. Gheorghe Tadici: „Pentru noi, campionatul s-a încheiat deja”

  • Apreciez !Nu-mi place !+1
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Corona Brașov va juca sâmbătă, de la ora 17.30, cel mai important meci al sezonului.

Recrutare Autoliv Brasov

Cum obiectivul principal, obținerea „bronzului” în Liga Națională, este greu de realizat, pentru echipa noastră a rămas lupta pentru calificarea în Cupa EHF.

Echipa noastră este la mâna ei și nu depinde de rezultatele din alte partide. Astfel, pentru a accede în Europa în sezonul viitor, Corona trebuie să învingă HC Zalău, iar misiunea ar putea fi una facilă.

Tehnicianul formației din Sălaj, Gheorghe Tadici, ne-a declarat: „Pentru noi, campionatul s-a încheiat deja. Am scăpat de probleme, ne-am asigurat că nu vom ajunge în barajul de retrogradare. Nu mai avem nici un obiectiv. Totuși, respectăm competiția și vom încerca să fim la un nivel bun, să facem un meci bun și să stăm aproape de Corona, o echipă cu un nucleu foarte bun. În rest, nu mă interesează lupta altora. Noi am fost în Europa de multe ori fără a cheltui sume importante. La noi nu există salarii mai mari de 1.500 de euro pe lună. În acest sezon am avut o echipă foarte tânără, cu nouă jucătoare sub 21 de ani. Nici restul nu au fost departe, la 22 sau 23 de ani. Chiar și așa, am ajuns în semifinale în Cupa României. Deja le-am dat drumul celor care vor pleca de la echipă. Au primit oferte pe salarii triple, la fel cum s-a întâmplat acum doi ani cu Bloj, care a ajuns la Corona. Le-am îndemnat să accepte și să plece”.

Partida Corona Brașov - HC Zalău va avea loc sâmbătă, de la ora 17.30, la Sala Sporturilor „D. P. COlibași”.

Cu un succes, echipa de la poalele Tâmpei își va lua biletul pentru Europa. În schimb, pentru ca echipa noastră să cucerească „bronzul”, în afară de un succes cu Zalăul, este nevoie ca Bistrița să piardă acasă cu SCM Rm. Vâlcea, iar Măgura Cisnădie să nu câștige pe terenul formației CS „U” Cluj-Napoca.

 


Loading...

loading...

Adaugă comentariu


ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate. 

Meteo

 
Imobiliare.ro

Poza zilei

 

Video-ul zilei

 

Citește ziarul

Radio TexFm


Anunturi MyTEX
Vrei sa-ti dezvolti afacerea?

Curs BNR

Lun, 19 Aug 2019
Euro   Euro   EUR   4.7284   Creștere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.2575   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.1609   Scădere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.3494   Scădere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2432   Creștere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.2112   Creștere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.4176   Creștere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   145.3400   Scădere
Anunturi MyTEX

Credeţi că elicopterul cu care s-a deplasat Viorica Dăncilă la Iaşi a fost plătit de PSD?

Cele mai comentate

                       
Noutăți
 


Abonează-te la newsletter