myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X

ACS SR MUNICIPAL BRAȘOV. În așteptare. „Simt că suntem la marginea prăpastiei”

Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

ACS SR Municipal Brașov continuă să se zbată în incertitudine, viitorul formației fiind neclar. Se pare că unii jucători sunt deciși să plece în iarnă, dacă lucrurile nu vor intra în normalitate. În acest timp, se caută în continuare soluții de finanțare, LSS încercând să atragă mai mulți sponsori.

MyTex - Stiri Online Brasov

Sâmbătă, de la ora 14.00, formația de la poalele Tâmpei va juca, pe Stadionul „Tineretului”, cu Hermannstadt 2, în runda a 12-a a Ligii 3 la fotbal, Seria a 3-a.

„Încă suntem în așteptarea unor lucruri concrete. Foarte mulți oameni din Brașov simpatizează cu echipa noastră, dar o fac doar din vorbe. Este momentul să trecem și la fapte, dacă dorim să mai avem fotbal la Brașov. Simt că suntem la marginea prăpastiei și, dacă nu se va întâmpla ceva, nu vom putea scoate echipa din impas. Este momentul în care trebuie să conștientizăm cu toții că, dacă și acest proiect se va pierde, fotbalul brașovean va avea de suferit. Din ce am vorbit cu antrenorii de la școlile de fotbal, din spate vin foarte mulți copii talentați, cu o altă mentalitate, primită de la tehnicienii care au terminat școala. Ar fi păcat ca ei să nu aibă un reper pentru cariera lor și să nu aibă unde să joace când termină junioratul Așa cum se pot face pentru alte sporturi în Brașov, cred că se poate și pentru fotbal. Nu vreau să spun mai multe. Sunt trist și dezamăgit. Sunt convins că, dacă am fi fost într-o situație normală pentru un club profesionist, acum am fi avut mai multe puncte. A trebuit să gestionăm o situație foarte grea. Nici acum nu e ușor. Sunt jucători care m-au anunțat că din iarnă vor să plece, dacă nu se rezolvă ceva. Este dureros, dar asta este realitatea. Eu îi înțeleg și sunt alături de ei. Dacă nu se vor rezolva lucrurile, din iarnă nu am ce să le mai spus. Sper să îi pot ține capacitați până la finalul turului”, a declarat antrenrul Florin Stângă.

„Avem speranța că lucrurile se vor regla. Păcat că am ajuns în situația asta. Eu cred că acest oraș trebuie să fie în Liga 1. Ne concentrăm la antrenamente, dăm tot ce putem. E păcat că nici rezultatele nu ne-au ajutat. Am pierdut multe puncte, deși am avut meciurile în mână. Cu toții credem în promovare, dar trebuie să avem și condiții pentru a reuși acest lucru. Dacă se va rezolva situația, sunt convins că vom ajunge în Liga 2”, a precizat Ciprian Răduțoiu.

„Nu e nimic pierdut. Noi ne vom face treaba cât mai bine. A venit vremea să câștigăm și pe teren propriu. Avem o datorie și față de fani, care au fost mereu alături de noi. Dacă vom câștiga ultimele patru meciuri, sunt convins că vom încheia turul pe una dintre primele două poziții. Apoi, din iarnă ne vom putea face planuri pentru promovare. Eu nu vorbesc pe plan administrativ. Ca jucător, pot spune că vom da totul. Nu știu dacă sunt băieți care vor să plece. În vestiar se vorbește doar despre ultimele meicuri, pe care trebuie să le câștigăm. Doar la asta ne gândim acum. Când intrăm pe teren, nu ne mai gândim la probleme”, a menționat Horia Popa. 

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Dinu
-1 #1 Dinu 08-11-2018 14:10
din pacate majoritatea suporterilor sunt suporteri doar pe facebook. tari in gura, iute la suparare, impartiti pe gasti etc.
Doar 19 suporteri pana acum pe Patreon sustin financiar clubul. Dintre fostii jucatori doar Stanga, restul nu au 40 dolari disponibili
Orasul asta nu merita o echipa de fotbal
Citat | Raportează către un administrator
Adi B.
-1 #2 Adi B. 08-11-2018 14:40
Nu e nimic Dinu! Acum macar poti vedea cu adevarat cine e stegar si chiar tine la club, respectiv cine e doar cu vorba sau cu alte interese.
Citat | Raportează către un administrator
Costel
0 #3 Costel 08-11-2018 17:16
Am fost interesat anul trecut sa particip si eu cu sume de bani la acest proiect, dar m-am linistit imediat cand am vazut ca sunt 2 echipe (Suporteri vs fosti jucatori din garda veche). Cand se va crea unitate sub un singur proiect, atunci vor aparea si investitori. Daca nu se intampla acest lucru, inseamna ca sunt interese ascunse la mijloc, iar investitorii de buna credinta simt acest lucru si nu arunca cu banii pana nu vad transparenta plus unitate intr-o singura directie.
Citat | Raportează către un administrator
Stefan2
+1 #4 Stefan2 09-11-2018 10:28
Se vorbeste tot timpul de bani, de ce in Liga 3 nu se poate juca ca amator.

Multi sportivi din alte sporturi lucreaza si se atreneaza dupa munca. De ce jucatorii nu isi cauta de munca? Unde o sa plece jucatorii in iarna? La cate echipe jucatorii sunt in aceeasi situatie unde o sa se duca?
Citat | Raportează către un administrator
gigi
0 #5 gigi 09-11-2018 14:03
Citez pe Costel:
Am fost interesat anul trecut sa particip si eu cu sume de bani la acest proiect, dar m-am linistit imediat cand am vazut ca sunt 2 echipe (Suporteri vs fosti jucatori din garda veche). Cand se va crea unitate sub un singur proiect, atunci vor aparea si investitori. Daca nu se intampla acest lucru, inseamna ca sunt interese ascunse la mijloc, iar investitorii de buna credinta simt acest lucru si nu arunca cu banii pana nu vad transparenta plus unitate intr-o singura directie.

Inevitabil exista si interese. Pina una,alta echipa din divizia C este reprezentativa pentru orasul nostru. fostii jucatori nu prea au deschis punga pentru promovare, si se pare ca nici nu prea au degind sa o faca.
Citat | Raportează către un administrator
Dinu
0 #6 Dinu 09-11-2018 14:18
Citez pe Costel:
Am fost interesat anul trecut sa particip si eu cu sume de bani la acest proiect, dar m-am linistit imediat cand am vazut ca sunt 2 echipe (Suporteri vs fosti jucatori din garda veche). Cand se va crea unitate sub un singur proiect, atunci vor aparea si investitori. Daca nu se intampla acest lucru, inseamna ca sunt interese ascunse la mijloc, iar investitorii de buna credinta simt acest lucru si nu arunca cu banii pana nu vad transparenta plus unitate intr-o singura directie.


cu suporteri ca tine fotbalul brasovean era mort de mult. Pana una-alta daca nu eram noi, cei 127 e oameni care au pus umarul anul trecut, nu ar fi existat echipa asta. E singura care conteaza, cealalta e doar o incasatoare de mult goluri prin liga IV
In rest spor la chibitat in continuare. Daca erai stegar adevarat gasaei macar 50 lei pe luna pt Steagu
Citat | Raportează către un administrator

Adaugă comentariu


ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate. 

Meteo

 
MyTex - Stiri Online Brasov

Poza zilei

 
Comprest - Colecteaza Separat!

Citește ziarul

Radio TexFm


Arlis Serv Construct

Curs BNR

Ma, 26 Mai 2020
Euro   Euro   EUR   4.8415   Creștere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.4172   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.4384   Creștere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.5621   Scădere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2505   Scădere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.1804   Creștere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.4754   Creștere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   138.5500   Creștere
Anunturi MyTEX

Va obţine Marcel Ciolacu postul de preşedinte al PSD?

                       
Noutăți
 


Abonează-te la newsletter