myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X

Update. BRAȘOV. Primarul Coliban, despre tunsul ierbii / Răspunsul său după sesizările cetățenilor

Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Primarul Brașovului, Allen Coliban, a reacționat pe pagina sa de Facebook după „valul" de plângeri privind iarba crescută exagerat de mult în unele zone din oraș. O astfel de sesizare a venit, astăzi și din partea unui cititor mytex.ro (AICI).

„A plouat foarte mult, de aceea tunsul ierbii a fost mai anevoios în această primăvară. Se lucrează în fiecare zi (când nu plouă) și în curând vom ajunge la zi cu toate spațiile verzi.
Vă mulțumim pentru sesizări!", a scris primarul, pe pagina sa de Facebook.

VEZI ȘI:

Iarbă de cel puțin un metru, în Brașov (Galerie FOTO) / Cititor MYTEX: „Am făcut mai multe sesizări pe aplicația primăriei Brașov, nimeni nu ia nici o măsură”

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Willy
-6 #1 Willy 08-06-2021 16:00
Un raspuns care ne dezvaluie impostura si incompetenta in toata splendoarea ei. Amin!
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-6 #2 Willy 08-06-2021 16:10
Asta este primaria. Nu a brasovenilor cum s-a promis, nici a useristilor cum tot zicem. E primaria papagalilor de pe facebook: a zis unul tramvai! a si preluat primarul goanga. A zis unul ca a plouat si de aia nu poate fi tunsa iarba! a si preluat primarul goanga. Zice unul o prostie! a si preluat primarul vrajeala. Bun asa!
Sa intelegem ca pe vremea cand era moldoveanul primar nu ploua?
Citat | Raportează către un administrator
Andrei Gheorghe
+5 #3 Andrei Gheorghe 08-06-2021 17:37
Citez pe Willy:
Asta este primaria. Nu a brasovenilor cum s-a promis, nici a useristilor cum tot zicem. E primaria papagalilor de pe facebook: a zis unul tramvai! a si preluat primarul goanga. A zis unul ca a plouat si de aia nu poate fi tunsa iarba! a si preluat primarul goanga. Zice unul o prostie! a si preluat primarul vrajeala. Bun asa!
Sa intelegem ca pe vremea cand era moldoveanul primar nu ploua?


ba da, ploua cu bani din primărie în buzunarul firmelor de casă ale primarului și găștii lui de firme care făceau curat și plantau flori. cred ca ăsta ii doare pe unii defapt...
Citat | Raportează către un administrator
Raoke Kaka
+1 #4 Raoke Kaka 08-06-2021 20:36
Citez pe Andrei Gheorghe:
Citez pe Willy:
Asta este primaria. Nu a brasovenilor cum s-a promis, nici a useristilor cum tot zicem. E primaria papagalilor de pe facebook: a zis unul tramvai! a si preluat primarul goanga. A zis unul ca a plouat si de aia nu poate fi tunsa iarba! a si preluat primarul goanga. Zice unul o prostie! a si preluat primarul vrajeala. Bun asa!
Sa intelegem ca pe vremea cand era moldoveanul primar nu ploua?


ba da, ploua cu bani din primărie în buzunarul firmelor de casă ale primarului și găștii lui de firme care făceau curat și plantau flori. cred ca ăsta ii doare pe unii defapt...

Cati nu plang... Era vorba de niste audituri....
Citat | Raportează către un administrator
Willy
+1 #5 Willy 08-06-2021 21:41
Citez pe Raoke Kaka:
Citez pe Andrei Gheorghe:
Citez pe Willy:
Asta este primaria. Nu a brasovenilor cum s-a promis, nici a useristilor cum tot zicem. E primaria papagalilor de pe facebook: a zis unul tramvai! a si preluat primarul goanga. A zis unul ca a plouat si de aia nu poate fi tunsa iarba! a si preluat primarul goanga. Zice unul o prostie! a si preluat primarul vrajeala. Bun asa!
Sa intelegem ca pe vremea cand era moldoveanul primar nu ploua?


ba da, ploua cu bani din primărie în buzunarul firmelor de casă ale primarului și găștii lui de firme care făceau curat și plantau flori. cred ca ăsta ii doare pe unii defapt...

Cati nu plang... Era vorba de niste audituri....

Ce audituri, ce audituri? Minciuni! In decembrie parca aveam promis un audit dar nexam, se amanase parca. Asa bine s-a amanat ca am si uitat de el. Nici nu mai stiu despre ce audit era vorba.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
+1 #6 Willy 08-06-2021 21:46
Citez pe Andrei Gheorghe:
Citez pe Willy:
Asta este primaria. Nu a brasovenilor cum s-a promis, nici a useristilor cum tot zicem. E primaria papagalilor de pe facebook: a zis unul tramvai! a si preluat primarul goanga. A zis unul ca a plouat si de aia nu poate fi tunsa iarba! a si preluat primarul goanga. Zice unul o prostie! a si preluat primarul vrajeala. Bun asa!
Sa intelegem ca pe vremea cand era moldoveanul primar nu ploua?


ba da, ploua cu bani din primărie în buzunarul firmelor de casă ale primarului și găștii lui de firme care făceau curat și plantau flori. cred ca ăsta ii doare pe unii defapt...

Cred ca nu bati tignal ca mi-ar fi dor de moldovean. Nu imi este, am votat coliban doar sa scapam de Scripcaru, sa fie clar. Dar nu poti veni cu dume din astea, ca nu poti tunde verdeata ca a plouat. Nu stiu pe ce planeta traiesc unii, dar eu am vazut personal ce fel de indivizi sunt angajati la spatii verzi. tigani ca probabil sunt deturnati de la adevarata lor ocupatie, scromonitul in gunoaie. Jegosi si cu nelipsitul rucsac in sapte se calca efectiv in picioare, plimba mizeria de l aunul la altul. Iarba tunsa o da cu matura sub masini sau in tufe. Cu angajati din aia si zece mii daca scoate pe teren si tot bataie de joc este. Parobabil ca nu vine nimeni pe teren sa receptioneze asa zisa lucrare (toaletare). Sunt convins ca daca ar veni pe teren nu ar incasa firma aia niciun leu. Dar nici nu cred ca e vreo firma, cred ca sunt angajati de primarie, nu stiu sigur. In fine, ce sa o mai lungim, orasul nostru arata ca o buda.
Citat | Raportează către un administrator
Andrei Gheorghe
+2 #7 Andrei Gheorghe 08-06-2021 23:13
Citez pe Willy:
Citez pe Andrei Gheorghe:
Citez pe Willy:
Asta este primaria. Nu a brasovenilor cum s-a promis, nici a useristilor cum tot zicem. E primaria papagalilor de pe facebook: a zis unul tramvai! a si preluat primarul goanga. A zis unul ca a plouat si de aia nu poate fi tunsa iarba! a si preluat primarul goanga. Zice unul o prostie! a si preluat primarul vrajeala. Bun asa!
Sa intelegem ca pe vremea cand era moldoveanul primar nu ploua?


ba da, ploua cu bani din primărie în buzunarul firmelor de casă ale primarului și găștii lui de firme care făceau curat și plantau flori. cred ca ăsta ii doare pe unii defapt...

Cred ca nu bati tignal ca mi-ar fi dor de moldovean. Nu imi este, am votat coliban doar sa scapam de Scripcaru, sa fie clar. Dar nu poti veni cu dume din astea, ca nu poti tunde verdeata ca a plouat. Nu stiu pe ce planeta traiesc unii, dar eu am vazut personal ce fel de indivizi sunt angajati la spatii verzi. tigani ca probabil sunt deturnati de la adevarata lor ocupatie, scromonitul in gunoaie. Jegosi si cu nelipsitul rucsac in sapte se calca efectiv in picioare, plimba mizeria de l aunul la altul. Iarba tunsa o da cu matura sub masini sau in tufe. Cu angajati din aia si zece mii daca scoate pe teren si tot bataie de joc este. Parobabil ca nu vine nimeni pe teren sa receptioneze asa zisa lucrare (toaletare). Sunt convins ca daca ar veni pe teren nu ar incasa firma aia niciun leu. Dar nici nu cred ca e vreo firma, cred ca sunt angajati de primarie, nu stiu sigur. In fine, ce sa o mai lungim, orasul nostru arata ca o buda.


arata ca o buda pt ca oamenii nu păstrează, nu folosesc coșurile de gunoi. respectul pt proprietatea comuna nu exista. bun simt zero. iar dacă le zici de lege îți rad în fata. cumva este de înțeles având în vedere exemplele de la TV. dar asta nu este o scuza pt a fi ignorant, credul, și fără dorința de a fi mai bun decât au fost ieri.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
0 #8 Willy 09-06-2021 11:37
Citez pe Andrei Gheorghe:
Citez pe Willy:
Citez pe Andrei Gheorghe:
Citez pe Willy:
Asta este primaria. Nu a brasovenilor cum s-a promis, nici a useristilor cum tot zicem. E primaria papagalilor de pe facebook: a zis unul tramvai! a si preluat primarul goanga. A zis unul ca a plouat si de aia nu poate fi tunsa iarba! a si preluat primarul goanga. Zice unul o prostie! a si preluat primarul vrajeala. Bun asa!
Sa intelegem ca pe vremea cand era moldoveanul primar nu ploua?


ba da, ploua cu bani din primărie în buzunarul firmelor de casă ale primarului și găștii lui de firme care făceau curat și plantau flori. cred ca ăsta ii doare pe unii defapt...

Cred ca nu bati tignal ca mi-ar fi dor de moldovean. Nu imi este, am votat coliban doar sa scapam de Scripcaru, sa fie clar. Dar nu poti veni cu dume din astea, ca nu poti tunde verdeata ca a plouat. Nu stiu pe ce planeta traiesc unii, dar eu am vazut personal ce fel de indivizi sunt angajati la spatii verzi. tigani ca probabil sunt deturnati de la adevarata lor ocupatie, scromonitul in gunoaie. Jegosi si cu nelipsitul rucsac in sapte se calca efectiv in picioare, plimba mizeria de l aunul la altul. Iarba tunsa o da cu matura sub masini sau in tufe. Cu angajati din aia si zece mii daca scoate pe teren si tot bataie de joc este. Parobabil ca nu vine nimeni pe teren sa receptioneze asa zisa lucrare (toaletare). Sunt convins ca daca ar veni pe teren nu ar incasa firma aia niciun leu. Dar nici nu cred ca e vreo firma, cred ca sunt angajati de primarie, nu stiu sigur. In fine, ce sa o mai lungim, orasul nostru arata ca o buda.


arata ca o buda pt ca oamenii nu păstrează, nu folosesc coșurile de gunoi. respectul pt proprietatea comuna nu exista. bun simt zero. iar dacă le zici de lege îți rad în fata. cumva este de înțeles având în vedere exemplele de la TV. dar asta nu este o scuza pt a fi ignorant, credul, și fără dorința de a fi mai bun decât au fost ieri.

Adica sa o spunem pe sleau: suntem invadati de ghertoi din GL, BZ, BC, DJ, VN, VS, SV, PH, AG, VN, etc
Citat | Raportează către un administrator

Adaugă comentariu


ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate. 

Meteo

 
MyTex - Stiri Online Brasov

Poza zilei

 
Brai-Cata - Colecteaza selectiv

Citește ziarul

Radio TexFm


Comprest S.A.

Curs BNR

Ma, 28 Sep 2021
Euro   Euro   EUR   4.9481   Scădere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.2382   Creștere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.7829   Scădere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.5670   Creștere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2388   Creștere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.3509   Creștere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.5299   Scădere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   137.7300   Scădere
Acesta este spatiul pentru reclama ta!

Consideraţi că odată cu administrarea dozei 3 de vaccin, campania de imunizare va lua amploare?

Campanii Publicitare Outdoor

Cele mai citite

Cele mai comentate

                   
Noutăți
 


Abonează-te la newsletter