myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X

CORONAVIRUS. Dr. Valeriu Gheorghiță: „Vom mări ritmul de vaccinare''

Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Preşedintele Comitetului naţional de coordonare a activităţilor privind vaccinarea împotriva SARS-CoV-2 (CNCAV), dr. Valeriu Gheorghiţă, a declarat duminică seara, la Digi24, că începând din 14 aprilie, aproximativ 80.000 de persoane vor fi vaccinate zilnic cu ser anti-COVID.

M-am uitat pe programările de săptămâna următoare. Începând (...) de marţi, vom avea circa 80.000 de persoane vaccinate. Avem în momentul de faţă aproximativ 80.000 de persoane în fiecare zi care sunt deja programate şi au ocupat un loc în centrele de vaccinare, circa 60.000 sunt cu Pfizer, circa 10.000 cu Moderna, restul cu AstraZeneca...Prioritatea a fost operaţionalizarea acestor centre noi, însă în următoarele două-trei zile va fi disponibilă şi această cerinţă operaţională de a afişa numărul de persoane care se află în faţă şi care este ritmul de vaccinare în centrul respectiv (...) Pot să vă spun că în momentul de faţă avem 1.151 de centre din care 792 de centre sunt cu vaccin de la Pfizer, circa 84 sunt centre cu vaccin de la Moderna, circa 275 sunt centre care primesc vaccin de la AstraZeneca. În perioada următoare, vor fi deschise toate centrele de la nivel naţional care au fost pregătite prin alocare suplimentară de vaccinuri de la Pfizer şi respectiv de la Moderna, iar pe centrele cu AstraZeneca în care ritmul de vaccinare a scăzut substanţial vom aloca foarte probabil vaccin de la Johnson and Johnson", a spus medicul.

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Willy
-10 #1 Willy 12-04-2021 00:44
Maine dimineata, cum se scoala latrinul, gata balamucul la rubrica de comentarii. Stim "repertoriul": dejectii, hamaieli, propaganda. Intr-un cuvant: ham, ham!
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
+8 #2 Barbu Gh. 12-04-2021 08:18
„Presedintele Comitetului national de coordonare a activitatilor privind vaccinarea impotriva SARS-CoV-2 (CNCAV), dr. Valeriu Gheorghita, crede ca din toamna ar putea incepe vaccinarea anti-COVID pentru copiii cu varste intre 12 si 15 ani.”

BEBELUȘII CÂND ÎI VOR INJECTA? PREȘCOLARII? Uite asta nu ne-a mai zis mareșalul!
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
+6 #3 Barbu Gh. 12-04-2021 08:23
Citez pe Willy:
Maine dimineata, cum se scoala latrinul, gata balamucul la rubrica de comentarii. Stim "repertoriul": dejectii, hamaieli, propaganda. Intr-un cuvant: ham, ham!



Gunoi vaccinist, tu te-ai injectat? Ce ți-ai băgat în venă? Zeneca sau Johnson? Dacă ți-au băgat și antirabicul poate scapi de lătrat și ai o șansă să evoluezi spre bipezi. Altfel, tot o jigodie patrupedă băloasă rămâi, una care doar latră și nu argumentează.
Citat | Raportează către un administrator
George G
-10 #4 George G 12-04-2021 09:13
Nu inteleg cum administratorii acestui site ii mai permit accesul specimenului de mai sus. Pe langa un limbaj de grajd, face si propaganda anti-vaccin. Presupun ca este nevoie de o sesizare la o autoritate competenta pentru a lua masuri.
Citat | Raportează către un administrator
Redactia MyTEX
0 #5 Redactia MyTEX 12-04-2021 09:34
Domnilor, va rugam inca o data, folositi un limbaj decent in comentariile ce le postati - fara jigniri, obscenitati, injurii si alte diverse atacuri la persoana. Va multumim anticipat.
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
+9 #6 Barbu Gh. 12-04-2021 09:43
Citez pe George G:
Nu inteleg cum administratorii acestui site ii mai permit accesul specimenului de mai sus. Pe langa un limbaj de grajd, face si propaganda anti-vaccin. Presupun ca este nevoie de o sesizare la o autoritate competenta pentru a lua masuri.


Injectează-te, bugetare, injectează-te! NU TE REȚINE NIMENI!!! Dar nu impune tu ca toți să se injecteze.
După mintea ta cea odihnită ar trebui ca toți să se injecteze? Hai nu zău!?
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-6 #7 Willy 12-04-2021 10:37
Cum dracu (nu ca nu ne-am dat seama demult) zilnic, ca si astazi dealtfel, toata lumea are minus (Willy, George si Redactia MyTex) si numai latrinul are plusuri la greu. Asa o fi scriind in manualul de propaganda?
Citat | Raportează către un administrator
Raoke Kaka
+3 #8 Raoke Kaka 12-04-2021 15:08
Citez pe George G:
Nu inteleg cum administratorii acestui site ii mai permit accesul specimenului de mai sus. Pe langa un limbaj de grajd, face si propaganda anti-vaccin. Presupun ca este nevoie de o sesizare la o autoritate competenta pentru a lua masuri.


Ce vrei tu e cenzura. Nu iti place...cauta altundeva... pe facebook, g4media....HN.. .
Citat | Raportează către un administrator
Raoke Kaka
+3 #9 Raoke Kaka 12-04-2021 15:11
Citez pe Redactia MyTEX:
Domnilor, va rugam inca o data, folositi un limbaj decent in comentariile ce le postati - fara jigniri, obscenitati, injurii si alte diverse atacuri la persoana. Va multumim anticipat.


Mai este unul cu limbaj "colorat".... ala este chiar scarbos..."dan. ...". dac....
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-1 #10 Willy 12-04-2021 22:36
Citez pe Raoke Kaka:
Citez pe Redactia MyTEX: