#

X

BRAȘOV. LIGA 3. LIVETEXT. ACS SR Municipal Brașov, succes la scor de tenis pe terenul „lanternei”

Lucrez...

Minutul 90+4 - Final. ACS SR câștigă cu 6-2 cu Viitorul Domnești și, cu 26 de puncte, rămâne la două lungimi de Turris Oltul Turnu Măgurele, care s-a impus la Craiova cu CS U 2. Flacăra Horezu, care are 27 p, va juca mâine la Bascov.

Minutul 90+3 - Damian transformă un penalty, dar arbitrul decide să anuleze golul și apoi fluieră finalul.

15.50 - Rezultat final: CS U Craiova 2 - Turris Oltul Turnu Măgurele 0-3.

15.49 - Rezultat final: Gaz Metan Mediaș 2 - Olimpic Cetate Râșnov 2-5.

Minutul 86 - Gol Domnești. 2-6.

Minutul 84 - Gol Domnești. Gazdele reduc din handicap din penalty. 1-6.

Minutul 81 - Poverlovici lovește și el bara.

Minutul 78 - GOOL ACS SR. Strătilă scapă singur, îl driblează pe portarul advers și înscrie în poarta goală. 0-6.

15.37 - FC U Craiova conduce cu 2-0 la Sibiu cu Hermannstadt 2.

15.35 - Turris Oltul Turnu Măgurele are 3-0 la Craiova.

Minutul 73 - Poverlovici trimite cu capul peste din centrarea lui Strătilă.

15.27 - Gaz Metan Mediaș 2 - Olimpic Cetate Râșnov 2-3, în minutul 70.

Minutul 65 - GOOL ACS SR. Boția reușește „dubla”. Atacantul brașovean trimite în plasă mingea rspinsă în față de portsrul gazdelor. 0-5.

Minutul 62 - GOOL ACS SR. Răchișan marchează cu un șut de la 17 metri. 0-4.

Minutul 59 - Strătilă îl înlocuiește pe Cocan. Rusu intră în locul lui Răduțoiu.

Minutul 56 - GOOL ACS SR. Boția înscrie cu un șut din interiorul careului. 0-3.

Minutul 50 - Dunbravă centrează, Toader reia cu capul pe lângă poartă.

Minutul 46 - A început repriza a doua.

Minutul 45+1 - Pauză.

Minutul 43 - GOOL ACS SR. Cocan marchează cu capul din centrarea lui Boția. 0-2.

Minutul 42 - Stângă trimite în bară de la 20 de metri.

Minutul 39 - Florin Stângă debutează în acest sezon. Antrenorul-jucător intră în locul lui Țuțu.

Minutul 37 - Cocan ratează din 3 metri.

14.43 - Gaz Metan Mediaș 2 - Olimpic Cetate Râșnov 1-3, în minutul 42.

14.40 - Turris Oltul Turnu Măgurele conduce cu 2-0 la Craiova.

Minutul 33 - Cocan trage dintr-o lovitură liberă de la 18 metri, portarul gazdelor reține.

Minutul 31 - Același Toader trimite cu capul puțin pe lângă poartă din centrarea lui Țuțu.

Minutul 25 - Toader trage pe lângă bară din marginea careului de 16 metri.

14.26 - Gaz Metan Mediaș 2 - Olimpic Cetate Râșnov 1-2, în minutul 25.

Minutul 19 - Portarul gazdelor respinge mingea șutată din careu de Răchișan. Brașovenii au cerut penalty, după ce mingea a lovit mâna unui fundaș al celor de la Viitorul Domnești.

Minutul 15 - Damian reia peste poartă din centrarea lui Boția.

14.17 - Gaz Metan Mediaș 2 - Olimpic Cetate Râșnov 1-1, în minutul 18.

Minutul 8 - Dumbravă trage de la 20 de metri, portarul gazdelor reține.

Minutul 5 - GOOL ACS SR. Toader trimite sub transversală din 6 metri, din pasa lui Răchișan. 0-1.

14.05 - Turris Oltul Turnu Măgurele a deschis scoru în meicul din deplasare cu CS U Craiova 2.

Minutul 1 - A început meciul.

În runda a 13-a a Ligii 3, Seria a 3-a, ACS SR Municipal Brașov joacă, de la ora 14.00, pe terenul „lanternei” Viitorul Domnești.

Tot la ora 14.00, în Seria a 3-a se mai dispută partidele CS U Craiova 2 - Turris Oltul Turnu Măgurele, Hermannstadt 2 - FC U Craiova, Astra 2 - FC Pucioasa, ACSO Filiași - CSM Alexandria și Flacăra Moreni - Atletic Bradu.

În Seria a 5-a, Olimpic Cetate Râșnov evoluează pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaș 2.