myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

BRAȘOV. ACS SR Municipal termină turul la Bradu

  • Apreciez !Nu-mi place !-1
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Meciurile ultimei etape a turului Ligii 3 la fotbal se joacă mâine, de la ora 14.00.

Recrutare Autoliv Brasov

În Seria a 3-a, ACS SR Municipal Brașov se va duela, în deplasare, cu Atletic Bradu. Deși meciul ar trebui să fie unul lejer, cu o grupare modestă, care se zbate pentru evitarea retrogradării, rămâne de văzut dacă ai noștri vor putea emite pretenții, în condițiile în care situația la club este una dramatică.

În continuare, reprezentanții Ligii Suporterilor Stegari, care administrează gruparea, încearcă să asigure finanțarea pentru partea a doua a sezonului, în care mai mult ca sigur vor fi schimbări majore în lot. Mulți dintre fotbaliștii de la ACS SR Municipal Brașov vor părăsi echipa, ei fiind deciși să își rezilieze contractele.

Celelalte partide ale ultimei runde a turului în Seria a 3-a sunt: Unirea Bascov - FC Pucioasa, ACSO Filiași - Astra 2, CS U Craiova 2 - Flacăra Horezu, Sporting Roșiori - CSM Alexandria, Hermannstadt 2 - Turris Oltul Turnu Măgurele, Viitorul Domnești - FC Voluntari 2, Flacăra Moreni - FC U Craiova.

În Seria a 5-a, AFC Hărman va juca pe teren propriu cu Avântul Reghin, în timp ce Olimpic Cetate Râșnov se va duela în deplasare cu Unirea Tășnad.

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Ionelul
-1 #1 Ionelul 29-11-2018 11:13
Sa speram ca nu vom mai auzi de voi si in retur !
Citat | Raportează către un administrator
Brasov
+2 #2 Brasov 29-11-2018 14:41
Ţi-ai pus şi un like ca să demonstrezi că nu eşti singur, sunteţi doi... tu şi cu tine.
Citat | Raportează către un administrator
Mitica
+1 #3 Mitica 29-11-2018 17:08
Liga suporterilor va reuși să țină echipa. Evident că promovarea este imposibila. Partea buna este că tineri de viitor vor avea șansa de a juca în divizia c.
Citat | Raportează către un administrator
ionelule
+1 #4 ionelule 29-11-2018 19:48
Mai "Brasov", eu nu mi-am pus nici un like, probabil imaginatia ta bolnava este de vina. Sunt o persoana de inalta tinuta morala, si n-as putea sa fac asa ceva. Acesta este si motivul pentru care am sa tot critic aceasta plasmuire neverosimila cu echipa voastra de fotbal, urmasa a traditiei glorioase a FC Brasov, care se pretindea echipa reprezentativa a muncitorilor din uzina Steagu Rosu. Si care daca bine ne aducem aminte, nu a facut nici ea mare branza in primul esalon fotbalistic. Numai dupa ce veti renunta la aceste fantome ale trecutului si veti construi o echipa noua si fara legatura cu elementele "steag" si "rosu", puteti spera sa faceti performanta. Si mai trebuie inca ceva: renuntati la milogeala si finantati-va din propria voastra performanta,nu din bani publici sau de la diversi magnati ai momentului care fie vorba intre noi, n-au nici o treaba cu fotbalul ! Aduceti la stadion zece mii de spectatori la fiecare meci,si n-o sa aveti probleme financiare.
Citat | Raportează către un administrator
mitica
-1 #5 mitica 29-11-2018 20:19
ionel,ionelule, alta echipa nu va aparea in viitorul previzibil.Orga nele locale au facut o incercare cu echipa Corona, si s-a ales praful.
Citat | Raportează către un administrator
Ionelul
0 #6 Ionelul 30-11-2018 11:29
Organele locale sa-si vada de treaba lor, nu sa se implice in fotbal, ca nu de-aia au fost alese ! Si in nici un caz pe banii contribuabililo r.
Citat | Raportează către un administrator
Mitica
0 #7 Mitica 30-11-2018 11:46
Organele au tot felul de echipe. De polo,handbal,ho ckey și altele.
Citat | Raportează către un administrator
jean jenel
0 #8 jean jenel 30-11-2018 17:29
La Bradu de Craciun
Citat | Raportează către un administrator
Centenaru