• Video

Lucrez...

Lucrez...

CFR Cluj a învins-o norocos pe FCSB, duminică seara, grație autogolului dat de Ovidiu Popescu, astfel că și-a mărit avansul în fruntea ierarhiei play-off-ului din Liga 1 la 7 puncte, cu 7 runde rămase de disputat, profitând de faptul că Uniiversitatea Craiova n-a jucat în prima etapă de la reluarea întrecerii.

Pe finalul partidei din „Gruia”, Dragoș Nedelcu s-a accidentat grav la genunchi, după ce a încercat să reia în plasă centrarea dată de Moruțan. Potrivit gsp.ro, FCSB-istul ar sta pe tușă între 4 și 6 luni, fiind suspect de ruptură de ligamente. Astăzi, el va efectua un RMN la București, pentru a se constata cu exactitate gravitatea leziunii suferite.

Trecând în Turcia, Galatasaray Istanbul a pierdut cu 0-2 în deplasarea de la Rize, iar Florin Andone s-a accidentat rău la genunchi (foto). Trimis de antrenorul Fatih Terim pe teren la pauză, atacantul român s-a rupt în minutul 72, după o ciocnire violentă cu portarul advers. El ar fi suferit o ruptură de ligament încrucișat, urmând a fi indisponibil cam până prin luna februarie 2021.

Prin urmare, Brighton nu-l va mai putea transfera în această vară, Andone având contract cu gruparea engleză până în 2023.

Într-o altă partidă disputată aseară în Süper Lig, Gaziantep Gazișehir, formația antrenată de Marius Șumudică, a remizat pe teren propriu cu Ankaragücü, 1-1, golul gazdelor fiind reușit de Alexandru Maxim, din penalty.

Astfel, trupa lui „Șumi” se află pe locul 9 în clasament, cu 33 de puncte, pe primul loc fiind, la egalitate, Trabzonspor și Istanbul BB cu câte 56 p.