BRAŞOV. Liga 3. LIVETEXT. CSO Plopeni - SR Braşov. Scor final...

• Poze
  • Video

Lucrez...

Lucrez...

SR Braşov a obţinut un succes important în runda a treia a Ligii 3, Seria a 5-a, 2-1, în deplasare, la Blejoi, cu CSO Plopeni.

Horia Popa a deschis scorul în minutul 17, din pasa lui Răchişan. Gazdele au egalat prin Dumitraşcu, în minutul 35, golul victoriei „stegarilor” fiind reuşit de acelaşi Horia Popa, care a transformat, în minutul 54, un penalty obţinut de Cenk.

În runda următoare, SR Braşov va reveni la Blejoi, pentru un duel cu formaţia locală.

Minutul 90+5 - Final. SR Braşov obţine trei puncte importante din duelul cu CSO Plopeni.

Minutul 76 - Schimbări la SR Braşov. Intră Păduraru, Răducan şi Dobrean, ies Boricean, Iordache şi Răchişan.

Minutul 74 - Ciobanu este şi el eliminat pentru injurii.

Minutul 73 - Trică este eliminat pentru un fault dur asupra lui Răchişan.

Minutul 73 - Căucă are o intervenţie în situaţie de unu contra unu cu Nicolae.

Minutul 72 - Căucă reţine mingea şutată din marginea careului de Vlad.

Minutul 69 - Schimbare la SR Braşov. Iese Cenk, intră Mîndru.

Minutul 57 - Schimbare la SR Braşov. Iese Sandu, intră Burnete.

Minutul 54 - GOL SR Braşov. H. Popa transformă fără probleme lovitura de la 11 metri. 1-2.

Minutul 53 - Penalty pentru SR Braşov, după un duel între Cenk şi portarul Marinică.

Minutul 46 - A început repriza a doua.

Minutul 45 - Pauză.

Minutul 40 - Portarul Marinică blochează mingea reluată de Cenk din 6 metri din centrarea lui H. Popa.

Minutul 35 - Gol Plopeni. Dumitraşcu egalează cu un şut din interiorul careului. 1-1.

Minutul 29 - Cenk trimite pe lângă poartă din 16 metri.

Minutul 17 - GOL SR Braşov. H. Popa finalizează din pasa lui Răchişan.
0-1.

Minutul 6 - Căucă respinge excelent un şut trimis din 7-8 metri de un jucător al gazdelor.

Minutul 4 - H. Popa şutează de la 25 de metri, Marinică reţine.