myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

BRAȘOV. Reproșuri la adresa primarului Scripcaru: „De ce Clujul poate și Brașovul nu?”

  • Apreciez !Nu-mi place !-3
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Consilierul local PSD Brașov, Constantin Chicuș, și-a adus aminte de promisiunile electorale ale primarului George Scripcaru și acum îi „bate obrazul” pentru cele neonorate, mai ales în ceea ce privește Sala Polivalentă. Amintim că zilele trecute s-au făcut câteva foraje la amplasament, pentru demararea proiectului. 

Redăm integral comunicatul de presă semnat de social-democrat. 

Acum câteva luni, în plenul Consiliului Local Brașov, Executivul Primăriei, împreună cu o echipă de proiectanți, ne prezenta nouă, consilierilor locali, dar și tuturor brașovenilor, o simulare a viitoarei Săli Polivalente a Brașovului.

Pe hârtie și pe proiecții, totul arată excelent și îți trezește sentimentul de mândrie și de satisfacție că, în sfârșit, orașul nostru va beneficia de astfel de investiții.

Să nu uităm însă, că  în campania electorală din 2016 ni se promitea că dezvoltarea continuă, printr-un pliant cu multe alte obiective, printre care și Brașov Arena- Sala Polivalentă, proiect care se pune pe tapet, din patru în patru ani, pentru că așa dă bine.

Brașovul a fost în perioada recentă gazdă a două evenimente sportive importante, bugetate de Consiliul Local: Supercupa României la handbal masculin și feminin și Meciul de calificare pentru Campionatul European de Handbal feminin din 2020. Acestea au reușit să adune iubitori ai sportului din foarte multe județe ale țării și, ca dovadă, ambele competiții sportive s-au desfășurat cu casa închisă, nemaifiind spațiu pentru alți doritori.

Este clar! Brașovul are nevoie urgentă de o Sală Polivalentă, în speță pentru organizarea de competiții sportive importante, ce pot atrage turiști din întreaga țară. Prin poziționarea în centrul țării, orașul nostru poate reprezenta un pol important de atragere a multor evenimente, competiții, concerte, congrese și alte activități publice.

De ce Clujul poate și Brașovul nu? De ce Clujul poate atrage competiții sportive de anvergură precum Campionatul European de Gimnastică sau Campionatul European de baschet masculin sau meciuri ale naționalei de tenis de câmp în cadrul Cupei Fed?

Pentru că există interes în concretizarea proiectelor, într-un timp cât mai scurt! Pentru că există mobilizare și dorință de dezvoltare a orașului! Pentru că ei au Cluj Arena!

Așadar, prin prisma activității mele în sportul brașovean, domnilor din Executivul Primăriei și tuturor celor implicați în concretizarea unui astfel de proiect major pentru comunitate, vă rog să strângeți rândurile și să vă gândiți, în primul rând, la interesul brașovenilor și al dezvoltării acestui oraș! Pentru că ne place să credem că “Dezvoltarea continuă” chiar se va concretiza odată și odată și nu va rămâne un simplu slogan de campanie, gol pe dinăuntru”.

citiți și

BRAȘOV. Se fac foraje pentru proiectarea Sălii Polivalente

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Raoke Kaka
+6 #1 Raoke Kaka 01-10-2019 15:46
Nu asta-i problema cu vinitura necalificată din Șoldova ci furturile sale, dosarele care le are și nu sunt judecate odată.
Ciuma pizidistă văd că aberează mereu. Nouă nu ne trebuie săli de joacă ci un aeroport la Ghimbav, o autostradă spre Occident, un nod intermodal la Feldioara și multe altele, nu săli de joacă.
Citat | Raportează către un administrator

Adaugă comentariu


ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate. 

Meteo

 
MyTex - Stiri Online Brasov

Poza zilei

 
Comprest - Colecteaza Separat!

Citește ziarul

Radio TexFm


Curs BNR

Joi, 09 Iul 2020
Euro   Euro   EUR   4.8408   Creștere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.2716   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.4099   Creștere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.5537   Scădere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2485   Creștere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.1657   Creștere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.4751   Creștere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   136.6400   Creștere
Anunturi MyTEX

Credeţi că şi alte ţări vor lua măsuri împotriva cetăţenilor români care vor să le tranziteze?

                   
Noutăți
 


Abonează-te la newsletter