Poze
Video
|
|
Premierul Ungariei, Viktor Orban, și-a anunțat prezența la Universitatea de Vară și Tabăra Studențească „Balvanyos”, eveniment care va avea loc în acest an, în perioada 19-24 iulie, la Băile Tușnad.
Foarte probabil, demnitarul maghiar va ține un discurs, în data de 23 iulie, așa cum a informat presa de la Budapesta.
Evenimentul de la Tușnad a fost organizat în 2019 ultima dată, apoi nu s-a mai ținut, din cauza pandemiei de coronavirus.
Reamintim că în 2019 Viktor Orban a făcut o baie de mulțime la Tușnad cu fularul echipei de fotbal Sepsi Sf. Gheorghe la gât, apreciind rezultatele obținute de aceasta.
![]() |
Euro | EUR | 4.8909 |
![]() |
||||
![]() |
Dolarul american | USD | 4.7450 |
![]() |
||||
![]() |
Lira sterlină | GBP | 5.7696 |
![]() |
||||
![]() |
Francul elveţian | CHF | 5.0380 |
![]() |
||||
![]() |
Leul moldovenesc | MDL | 0.2455 |
![]() |
||||
![]() |
Dolarul canadian | CAD | 3.7206 |
![]() |
||||
![]() |
Leva bulgărească | BGN | 2.5007 |
![]() |
||||
![]() |
Forinţi maghiari | HUF | 124.3800 |
![]() |
Comentarii
Oricum, chiar daca nu-i iubim, iar ei nici atat, trebuie sa-i respectam. Ei isi apara interesele, ce mai. Ar trebui sa invatam dela ei, chiar daca ni-s dusmani. Dar noi nu, noi ne taram ca viermii, in fata unora ca oMacroul sau zaludul de gionson. Ori bideul senil al muricanilor. ACUM. Ca, peste vreo zece, maxim douazeci de ani, ne vom tara in fata richipeilor si a mujicilor.