X

CUPA MONDIALĂ. Ania Caill (Corona Brașov), la sub 2,50 sec. de învingătoare! / UPDATE. Ce a făcut la Super G?!...

Lucrez...

UPDATE. Ania Caill n-a terminat, duminică, întrecerea de Super G de la Cortina D’Ampezzo, contând pentru Cupa Mondială de schi alpin. Întrecerea a fost câștigată de italianca Elena Curtoni.

...............................................................................................................

S-a încheiat cursa de coborâre de la Cortina D’Ampezzo contând pentru Cupa Mondială de schi alpin.

Ania Caill, sportiva legitimată la Corona Brașov căreia FRSB i-a interzis participarea la Jocurile Olimpice de la Beijing - se știe povestea, a terminat pe locul 43, la 2,48 secunde în spatele câștigătoarei, italianca Sofia Goggia - 1.06.98. Caill a acumulat, astfel, 46,28 p. FIS, un punctaj apreciabil.

Podiumul a fost completat cu austriaca Ramona Siebenhofer (+0,20) și cehoaica Ester Ledecka (+0,26).

Mâine, schioara Coronei Brașov va lua startul și în proba de Super G de la Cortina D’Ampezzo, din Cupa Mondială.