myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

BRAȘOV. Greg Lindqvist a fost demis. Julius Penzes, noul antrenor al Coronei. „Lupii” au câștigat la Galați, dar stau la mâna rezultatelor în lupta cu moldovenii pentru primul loc

  • Apreciez !Nu-mi place !+4
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Schimbare pe banca tehnică a echipei de hochei Corona Brașov!

Imobiliare.ro

Rezultatele din ultimul timp au făcut ca suedezul Greg Lindqvist să fie demis, în locul său fiind instalat slovacul Julius Penzes, cel care a antrenat gruparea brașoveană și în finalul sezonului trecut. Atunci, toată lumea s-a întrebat de ce acestuia nu i-a fost prelungit contractul...

Penzes, care este și antrenorul primei reprezentative a României, și-a început noul mandat pe banca „lupilor” cu un succes concludent, 5-1 la Galați. Lidhammar, Trancă 2 și Zoltan Molnar 2 au punctat pentru Corona, reușita gazdelor fiind semnată de Zabludovsky.

Altfel, la echipa brașoveană a revenit rusul Sergei Dorofeev, care și-a rezolvat problemele cu viza. Conducerea brașoveană a anunțat că și Sergei Peretiagin se va întoarce în perioada următoare.

Chiar dacă s-au impus la Galați, „lupii” stau la mâna rezultatelor în lupta cu moldovenii pentru primul loc la finalul sezonului regulat.

Cu 87 de puncte din 35 de meciuri, echipa noastră este prima pentru moment, urmată de Sport Club Miercurea Ciuc, 80 de puncte din 34 meciuri, și de CSM Galați, 79 de puncte din 31 meciuri. Ciucanii vor mai pierde trei puncte la finalul sezonului, pentru acea neprezentare la Brașov.

Corona mai are de jucat un meci, pe propria gheață, cu ACSH Gheorgheni, în timp ce gălățenii mai au două partide cu Sport Club Miercurea Ciuc, una acasă, una în Harghita, și trei cu ACSH Gheorgheni, toate în deplsare. Dacă brașovenii se impun în utimul joc, moldovenii au nevoie de 12 puncte din 15 posibile dn cele cinci confruntări pe care le mai au pentru a termina pe primul loc sezonul regulat.

Sport Club poate încheia cu cel mult 83 de puncte, dacă se va impune în ambele meciuri cu gălățenii, și mai poate termina pe locul secund, doar dacă gruparea din Moldova va pierde și două dintre cele trei meciuri cu ACSH Gheorgheni.

Orice s-ar întâmpla, un lucru este cert. Din experiența trăită în sezonul trecut, Corona de acum nu va mai semăna cu echipa care a fost până acum în acest campionat. Cu Penzes pe bancă și cu Dorofeev și Peretiagin reveniți, echipa noastră nu va mai fi carne de tun, cum s-a întâmplat în sfertul din Erste Liga cu Sport Club Miercurea Ciuc.

 


Loading...

loading...

Adaugă comentariu


ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate. 
PNL Brasov - Rares Bogdan

Meteo

 
Terapii Leia

Poza zilei

 

Video-ul zilei

 

Citește ziarul

Radio TexFm


Anunturi MyTEX
Vrei sa-ti dezvolti afacerea?

Curs BNR

Lun, 20 Mai 2019
Euro   Euro   EUR   4.7607   Scădere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.2653   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.4399   Scădere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.2267   Creștere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2376   Creștere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.1737   Creștere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.4341   Scădere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   145.8900   Scădere
Anunturi MyTEX

Credeţi că ultimele „lansari” de autstrăzi fac parte din campania electorală?

Cele mai comentate

                       
Noutăți
 


Abonează-te la newsletter