myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X

CUMPĂNĂ. 40 de pasageri ai unui autocar de pe ruta Chișinău - Brașov au fost la un pas de moarte

• Apreciez !Nu-mi place !-1
Poze
Video
  • Poze
  • Video

Lucrez...

Lucrez...

Pasagerii unui autocar de pe ruta Chișinău - Brașov au fost la un pas de moarte, sâmbătă, în condițiile în care șoferului i s-a făcut rău la volan și a pierdut controlul volanului. În autovehicul se aflau 40 de pasageri.

Imobiliare.ro

„Azi am dat ochii cu Moartea care a venit să ia 40 de vieți a cursei Chișinău-Brașov. Am reușit sa o fugăresc și toți sunt vii. Noi mergeam în spatele lui, viteza între 70-90. La început șerpuia ușor, credeam că evită gropile. Când a dat cu roata dreaptă spate de acostament m-am speriat, dar m-am gândit că e necompetent și am mărit distanța de la el. Când a dat a doua oară de acostament m-am îngrozit. După asta amplitudinea a crescut și el a ieșit prima dată pe sensul opus. Atunci mi-am dat seama ca nimeni nu controlează autocarul, am accelerat și am început să claxonez lung. Primul gând a fost că a adormit și o să-l trezesc. La a doua ieșire pe contrasens era cât pe ce să lovească un autovehicul. Din față era mult trafic. Cred că în acel moment deja cineva preluase controlul și a oprit autocarul”, a scris, pe Facebook, un martor al incidentului produs în Republica Moldova.

Din fericire, nu au fost victime! Potrivit internautului, șoferul autocarului suferise o criză de diabet.

„Șoferul de autocar a avut o criză de diabet și cred ca și-a pierdut cunoștința la volan. Șoferul doi ațipise, probabil l-am trezit eu sau pasagerii care au ridicat panică. Șoferul de la volan era în o stare atât de gravă ca nu reușeau să-l scoată de la volan. Au venit trei echipaje de poliție”, a explicat martorul. Un pasager i-a spus că șoferul părea palid încă de la începutul cursei.

Loading...

loading...

Adaugă comentariu

ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate.

Meteo

Imobiliare.ro

Poza zilei

Video-ul zilei

Citește ziarul

Radio TexFm

Anunturi MyTEX
Vrei sa-ti dezvolti afacerea?

Curs BNR

Joi, 23 Ian 2020
Euro   Euro   EUR   4.7790   Creștere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.3101   Creștere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.6586   Creștere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.4487   Creștere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2442   Scădere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.2738   Scădere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.4435   Creștere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   141.8700   Scădere
Anunturi MyTEX

Va demara Guvernul Orban şantierul autostrăzii Comarnic-Braşov?

Noutăți

Abonează-te la newsletter