myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X

BRAŞOV. Accident pe Griviţei, la o săptămână după cel mortal! (FOTO)

• Apreciez !Nu-mi place !0
Poze
Video
  • Poze
  • Video

Lucrez...

Lucrez...

Un accident rutier a avut loc, în această dimineaţă, pe Bulevardul Griviţei din municipiul Braşov, în acelaşi loc în care, pe 29 ianuarie, un bărbat în vârstă de 38 de ani a fost lovit de un autoturism (victima decedând două zile mai târziu). Şi de această dată este vorba tot despre o persoană lovită de o maşină.  

Ambele evenimente rutiere au avut loc în zona trecerii de pietoni de lângă Farmacom.

„Eram în casă și am auzit o bubuitură, m-am uitat pe geam și am văzut pietonul lovit căzut pe asfalt (...)”, a explicat un martor, pe grupul Info Trafic jud. Braşov.

„Un bărbat, în vârstă de 69 ani, care conducea un autoturism pe bulevardul Griviței din municipiul Brașov a surprins și accidentat un pieton, femeie, în vârstă de 54 ani, angajat în traversarea străzii. Victima a fost transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale. La testarea conducătorului auto din punct de vedere al prezenței alcoolului în aerul expirat rezultatul a fost 0.
Cercetările sunt continuate în cadrul unui dosar penal”, a declarat, pentru mytex.ro, purtătorul de cuvânt al Poliţiei Judeţene Braşov, agent Nadia Olaru.

CITIŢI ŞI:

BRAȘOV. Pietonul accidentat pe Griviței a decedat

BRAȘOV. Pieton accidentat grav de mașină, pe Bulevardul Griviței

Loading...

loading...

Adaugă comentariu

ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate.

Meteo

MyTex - Stiri Online Brasov

Poza zilei

FIN-ECO -Elimina deseurile responsabil!

Citește ziarul

Radio TexFm

FEG Education

Curs BNR

Ma, 04 Aug 2020
Euro   Euro   EUR   4.8341   Scădere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.0976   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.3537   Scădere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.4795   Scădere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2473   Creștere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.0629   Scădere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.4716   Scădere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   140.2600   Creștere
Acesta este spatiul pentru reclama ta!

Va depune PSD o moţiune de cenzură în această lună?

Noutăți

Abonează-te la newsletter