myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X

Update. BRAȘOV. Patru forțe de ordine, rănite în încăierarea de la Codlea

• Apreciez !Nu-mi place !+2
Poze
Video
  • Poze
  • Video

Lucrez...

Lucrez...

Mai multe persoane, inclusiv forțe de ordine, au fost rănite în conflictul iscat în cartierul de romi Mălin din Codlea.

MyTex - Stiri Online Brasov

„În urma incidentului, unui număr de 4 forțe de ordine li se acordă îngrijiri medicale, iar două persoane implicate în incident au fost transportate la spital", a informat, în urmă cu câteva minute, purtătorul de cuvânt al Poliției Județene Brașov, agent Nadia Olaru.

Unul dintre răniți este de la Gruparea de Jandarmi Mobilă Brașov. Șeful GJMBv, colonel Valentin Mirea, a precizat că „un coleg se resimte după o lovitură cu corp contondent", dar că nu este ceva grav.

Potrivit colonelului, au fost folosite doar
substanțe iritante, nu și armele din dotare, pentru restabilirea ordinii publice.

CITIȚI ȘI:

BRAȘOV. Violențe și în cartierul de romi din Codlea!

Loading...

loading...

Comentarii  

Barbu Gh.
-1 #1 Barbu Gh. 21-04-2020 09:18
De ce nu folosesc armele din dotare!? Sau sunt atât de cretini că nici nu știu să le folosească?
Citat | Raportează către un administrator
Stupid People
+1 #2 Stupid People 21-04-2020 15:19
@ Barbu Gh. Băi Gicule, ai ținut vreodată vreo armă în mână? Te-ai aflat vreodată în vreo situație în care propria ta viață a fost în pericol în așa fel încât să simți că ai în vene 2 litri de adrenalină? Ți-a zburat vreodată pe la urechi vreun glonț sau măcar vreo piatră, bâtă sau topor? NU CRED! Atunci nu mai comenta ca un cretin. Toți sunteți viteji, dar oare de ce nu ați ales în viață să fiți militari sau polițiști? Vă spun eu: că sunteți niște fricoși care au curaj ca țiganii, doar după ce beau ceva și sunt 4-5 împreună!
Citat | Raportează către un administrator

Adaugă comentariu

ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate.

Meteo

MyTex - Stiri Online Brasov

Poza zilei

Comprest - Colecteaza Separat!

Citește ziarul

Radio TexFm

Arlis Serv Construct

Curs BNR

Vi, 29 Mai 2020
Euro   Euro   EUR   4.8426   Creștere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.3517   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.3509   Scădere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.5273   Scădere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2496   Creștere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.1635   Scădere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.4760   Creștere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   138.8600   Creștere
Anunturi MyTEX

Este bine că începând de astăzi se redeschid şcolile pentru clasele terminale?

Noutăți

Abonează-te la newsletter