myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X

BRAȘOV. ULTIMA ORĂ. Pieton lovit de o ambulanță aflată în misiune!

• Apreciez !Nu-mi place !+1
Poze
Video
  • Poze
  • Video

Lucrez...

Lucrez...

Un pieton a fost lovit de un autovehicul, în această seară, la trecerea de pietoni de pe Bulevardul Gării, din dreptul hotelului Kronwell.

Evenimentul rutier a avut loc în jurul orelor 18.30. Din câte se pare, pietonul (un bărbat) ar fi fost rănit de o ambulanță aflată în misiune. La fața locului s-au deplasat alte echipaje medicale, pentru a prelua atât persoana rănită în accident, cât și pacientul din ambulanța implicată în evenimentul rutier.

O șoferiță a explicat pe grupul de Facebook INFO TRAFIC jud. BRAȘOV că pietonul a apărut ca de nicăieri și a traversat brusc strada.
„(...) am fost eu care m-am mutat pe banda 3 și o altă mașină, care s-a mutat pe 1, din calea ambulanței. Eu când am trecut, nu era nimeni la trecere și 3 secunde mai târziu, m-am uitat în oglindă și am văzut fix când l-a lovit pe domnul acela". 

Update:

„La data de 30 iulie 2021, în jurul orei 18.37, pe bulervardul Gării din municipiul Brașov, a avut loc un accident rutier în care au fost implicate o ambulanță și un pieton.
Victima, respectiv pietonul, a fost transportată la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale.
La testarea conducătorului auto din punct de vedere al prezenței alcoolului în aerul expirat, rezultatul a fost 0", a explicat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Brașov, agent principal de poliție Nadia Olaru.

Potrivit martorilor, ambulanța circula cu luminile acustice și luminoase în funcțiune.
Polițiștii efectuează cercetări pentru a stabili cu exactitate cauzele și împrejurările producerii accidentului rutier.

Loading...

loading...

Comentarii  

Willy
+2 #1 Willy 31-07-2021 11:46
Am vazut multi pietoni nesimtiti descendenti directi din ramura primitiva a ghertoilor (asta e din ramura neevoluata ca primatelor care inca nici nu au iesit din pestera si care inca se mai uita din grota la ce e pe afara) si care gandesc si zic "ei au de trecut strada domne, ce daca e ambulanta, eu sunt pieton".
Stau soferii frumos cu masinile calare unii peste altii sa treaca Salvarea si mai mereu se gaseste cate un ghertoi sa treaca el strada "repede, ca are timp".
Codul ala rutier ar trebui modificat drastic la sectiunea pietoni. Obligatii clare si care in caz de nerespectare sa fie sanctionate drastic de la 2000-3000 de lei in sus. Fara jumate in 15 zile, fara nimic. Cat costa interventia unei ambulante care trebuie sa vina la cate un pieton neatent lovit? Cat costa deplasarea gaborilor la CFL? Dar blocajul rutier, ce pagube produce? Adunate, cumulate, sa se reflecte intr-o amenda care sa dea o suma frumusica.
Asa cum unii soferi stau cu groaza in masina ca nu cumva sa comita o contraventie sau infractiune care sa le puna portofelul la regim dietetic pe multe luni asa si pietonii sa treaca strada tremurand caci chiar daca scapa neaccidentati daca au incalcat Codul Rutier, primul drum dupa ce au fost sanctionati de catre politie sa il faca la banca sa isi ia credit de nevoi personale ca sa isi achite amenda.
Sa vedem dupa aia: mai trece pietonul cu muia in telefon? Mai trece pietonul fara sa se asigure? Mai trece pietonul ca oaia? Mai sare pietonul peste betoanele alea de pe Calea Bucuresti? Mai pune gospodina carutul cu copil pe zebra sa opreasca masinile? Mai arata pietonul semne obscene?
Citat | Raportează către un administrator
Bartolomeu
+2 #2 Bartolomeu 01-08-2021 03:55
Cam mult accidente in zona Garii Brasov. De ce nu se fac treceri subterane pentru pietoni ? Pentru sali de sport si locuri de distractie se gasesc bani, pentru siguranta circulatiei (parcari subterane, treceri de nivel etc.) nu exista fonduri.Marea "realizare" cu sensurile giratorii este suficienta oare pentru Brasov? Bartolomeu
Citat | Raportează către un administrator

Adaugă comentariu

ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate.

Meteo

MyTex - Stiri Online Brasov

Poza zilei

Brai-Cata - Colecteaza selectiv

Citește ziarul

Radio TexFm

Insigra Angajeaza

Curs BNR

Vi, 24 Sep 2021
Euro   Euro   EUR   4.9491   Creștere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.2167   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.7803   Creștere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.5700   Creștere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2386   Creștere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.3246   Scădere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.5304   Stagnare
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   138.8700   Scădere
Anunturi MyTEX

Sunteţi de acord ca cei vaccinaţi să poată ieşi din casă în localitățile carnatinate?

Campanii Publicitare Outdoor

Cele mai citite

Cele mai comentate

Noutăți

Abonează-te la newsletter