myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

Petiție pentru ca dr. Andreea Moldovan să ocupe funcția de ministru al Sănătății

  • Apreciez !Nu-mi place !-6
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Dumitru Cornel Vilcu, profesor universitar la Universitatea Babeș-Bolyai, a creat o petiție prin care le cere copreşedinţilor USR PLUS, Dan Barna și Dacian Ciolos, să o nominalizeze pe dr. Andreea Moldovan - recent demisă din funcția de secretar de stat la Ministerul Sănătății - în poziția de ministru al Sănătății, argumentând faptul că ea este un expert în domeniul medical - epidemiologic.

Semnatarii prezentei petiţii vă solicită nominalizarea, din partea partidului Dvs., a doctorului epidemiolog Andreea Moldovan ca Ministru al Sănătăţii. Domnia-sa este un expert în domeniul medical-epidemiologic, deţine cunoştinţele profesionale adecvate şi onestitatea de a le implementa indiferent de presiunile politic-populiste exercitate asupra Ministerului. În criza actuală, un profesionist neimplicat în bătălia pentru putere este omul cel mai potrivit pentru a conduce acest minister-cheie. Deciziile orientate nu după cifre şi raţiune, ci după interesele de moment ale oamenilor politici sunt cele care ne-au adus în situaţia-limită actuală. Soluţia este revenirea la profesionalism”, se arată în descrierea petiției.

Am iniţiat această campanie pentru că, personal, nu mai am încredere în politicieni, mai cu seamă în ce priveşte pandemia şi combaterea ei. Un profesionist de primă calitate, un epidemiolog apolitic mi se pare alegerea potrivită. E contraproductiv să adăugăm ravagiilor făcute de virus ambiţiile politice şi orgoliile oamenilor şi liderilor de partid”, a scris, pe Facebook, profesorul Dumitru Cornel Vilcu.

Petiția care este aici are deja peste 14.000 de semnături, ținta fiind de 15.000.

 

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Willy
-3 #1 Willy 17-04-2021 00:19
Gata! I-ati stricat week end-ul latraului de servici. Daca ar stii el de petitie ar rupe lantul in miez de noapte. Dar, nu mai e mult pana dimineata la 8, ora de la care ne-am obisnuit deja sa auzim latraturi (ham, ham), deversari de vidanja precum si alte manifestari provocate de esecul vaccinului antirabic. Of, of, of!
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
-2 #2 Barbu Gh. 17-04-2021 10:23
Oare care este diferența între asta și Șoșoacă? De ce nu Soșoacă la Ministerul Injectării? Au aceeași „valoare”!
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-4 #3 Willy 17-04-2021 10:31
Citez pe Barbu Gh.:
Oare care este diferența între asta și Șoșoacă? De ce nu Soșoacă la Ministerul Injectării? Au aceeași „valoare”!

Intrebarea corecta este: care este diferenta intre tine si Sosoaca? Raspuns corect: niciuna.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-5 #4 Willy 17-04-2021 10:34
Ieri intrau comentariile automat conform regulilor dvs. De azi trebuie moderate. De ce? M-a raportat latraul latrin? Nu m-as mira. E protejatul vostru? Asta face toata ziua, isi da plusuri singur si raporteaza lumea?
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
-3 #5 Barbu Gh. 17-04-2021 10:57
Citez pe Willy:
Ieri intrau comentariile automat conform regulilor dvs. De azi trebuie moderate. De ce? M-a raportat latraul latrin? Nu m-as mira. E protejatul vostru? Asta face toata ziua, isi da plusuri singur si raporteaza lumea?

Citez pe Willy:
Ieri intrau comentariile automat conform regulilor dvs. De azi trebuie moderate. De ce? M-a raportat latraul latrin? Nu m-as mira. E protejatul vostru? Asta face toata ziua, isi da plusuri singur si raporteaza lumea?


Jigodie, mamițica ta raportează, să știi! Cît despre „+/-” să știi că, chiar dacă postezi mult, des și prost, nu-i musai ca lumea să fie de acord cu tine.
Nu îți place, la bezebea, g4media, HN... Ăia sunt după chipul și asemănarea ta.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-2 #6 Willy 17-04-2021 13:54
Citez pe Barbu Gh.:
Citez pe Willy:
Ieri intrau comentariile automat conform regulilor dvs. De azi trebuie moderate. De ce? M-a raportat latraul latrin? Nu m-as mira. E protejatul vostru? Asta face toata ziua, isi da plusuri singur si raporteaza lumea?

Citez pe Willy:
Ieri intrau comentariile automat conform regulilor dvs. De azi trebuie moderate. De ce? M-a raportat latraul latrin? Nu m-as mira. E protejatul vostru? Asta face toata ziua, isi da plusuri singur si raporteaza lumea?


Jigodie, mamițica ta raportează, să știi! Cît despre „+/-” să știi că, chiar dacă postezi mult, des și prost, nu-i musai ca lumea să fie de acord cu tine.
Nu îți place, la bezebea, g4media, HN... Ăia sunt după chipul și asemănarea ta.

Pe mine nu ma intereseaza plusurile si minusurile, am mai zis. De aia nu mai pot eu. Din contra, ma amuza teribil cum se umple la tine "dezinteresat" de plusuri si restul lumii nu mai "poate respira" de atatea minusuri. Care culmea, sunt cam la toti la fel. Eu inteleg ca ai adepti, nici nu ma mir doar faci parte din majoritate, dar nu cred ca cei deranjati sunt in numar egal deranjati de catre restul (si in numar invers fata de tine). Adica daca tu ai +7 eu am -7 si restul au -7 sau -6. Asa ca, las-o... Eu ti-am mai dat cate un plus, special sa te bucuri, cu toate ca nu ai nevoie de la noi. Esti in regie proprie, se pare.
"Ham, ham!" Cam astea sunt ultimele tale latraturi pe subiect, se pare ca ai ramas fara obiectul muncii. Mai bine, sa aiba dr. Moldovan grija de noi cei din Brasov. Si cand o sa ajungi cu tubul in nas la Infectioase, tu o sa fi cel cu privirea umeda si miloaga cand va intra pe usa sa vada cine schiauna nu altcineva. Dar sa speram ca nu ajungi, cine ne mai distreaza pe noi aici? Hai, sezi!
Citat | Raportează către un administrator
Laurentiu Gavrea
-2 #7 Laurentiu Gavrea 17-04-2021 22:24
Pentru marionetele umile, imbecili derizorii, lejer prostiti de propaganda in lipsa studiilor, vocea cartierului... si astfel fanii doamnei patroane medico farma:
https://www.comisarul.ro/articol/jurnalist-de-investigatii-andreea-moldovan-este-in_1215225.html?fbclid=IwAR25CoZWtRh0NNnFyelyu84DdGtWhhBDBL_IMCgs5yQ1YoQ026iE7NURlJQ
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-2 #8 Willy 17-04-2021 23:41
Citez pe Laurentiu Gavrea:
Pentru marionetele umile, imbecili derizorii, lejer prostiti de propaganda in lipsa studiilor, vocea cartierului... si astfel fanii doamnei patroane medico farma:
https://www.comisarul.ro/articol/jurnalist-de-investigatii-andreea-moldovan-este-in_1215225.html?fbclid=IwAR25CoZWtRh0NNnFyelyu84DdGtWhhBDBL_IMCgs5yQ1YoQ026iE7NURlJQ

Las-o jos ca macane. Poate barbughe sa se arunce dupa fenta. Si aia pe care i-ai enumerat mai sus.
Mai incearca. E deschis non stop aici.
Citat | Raportează către un administrator