myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

CORONAVIRUS BRAŞOV. ACS Steagu Roşu: „Cotizațiile membrilor, donațiile și încasările clubului vor merge către Spitalul de Boli Infecțioase”

  • Apreciez !Nu-mi place !0
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Clubul ACS Steagu Roşu Braşov a anunţat că a trimis o adresă către Spitalul de Boli Infecţioase în care se precizează: „Prin prezenta, Gherghe Eduard reprezentant legal al A.C.S. Steagul Roșu Brașov, vă comunic următoarele:

Luând act de evoluția situației epidemiologice pe teritoriul României și de evaluarea riscului de sănătate publică pentru perioada imediat următoare, ce indică o creștere masivă a îmbolnăvirilor și a persoanelor infestate cu coronavirusul SARS-CoV-2, dorim să ne alăturăm eforturilor și muncii dumneavoastră cu risc foarte ridicat în această perioadă și începând cu luna aprilie, pentru 60 de zile (cu posibilitatea de prelungire), noi cei care facem parte din Consiliul Director al clubului, sportivi, membri asociați, membri cotizanți și nu în ultimul rând părinți, dorim să ne aducem aportul, la situația grea și neprevăzută datorată apariției virusului.

Din aceste considerente, vă rugăm să ne trimiteți un număr de cont în care putem vira sumele pe care le vom strânge de la persoanele implicate din cadrul clubului nostru.

Pe aceasta cale, clubul Steagul Roșu Brașov mulțumește tuturor cadrelor medicale, medici și asistenți, infirmieri, pentru munca titanică pe care o depuneți, eforturilor supraomenești și riscului la care sunteți expuși”.

Edi Gherghe a comentat: „Am luat decizia ca, începând cu luna aprilie, cotizațiile membrilor, donațiile și încasările, să nu mai reprezinte un aport la bugetul clubului și să reprezinte ajutor către Spitalul de Boli Infecțioase din orașul nostru.

Trăim în acest oraș, ne desfășuram activitatea în acest oraș și cu siguranță că ajutorul nostru este nesemnificativ la ceea ce reprezintă nevoile unui spital în astfel de momente, dar dorim să ne aducem aportul, cât putem, la ceea ce reprezintă urgențele de zi cu zi, în astfel de momente.

Sportivii echipei de seniori, membrii asociați și cotizanți ai clubului, părinți și tot cei care sunt aproape de acest club, vom ajuta așa cum poate fiecare”.

 


Loading...

loading...

Adaugă comentariu


ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate. 

Meteo

 
MyTex - Stiri Online Brasov

Poza zilei

 
FIN-ECO -Elimina deseurile responsabil!

Citește ziarul

Radio TexFm


Comprest S.A.

Curs BNR

Vi, 17 Sep 2021
Euro   Euro   EUR   4.9473   Scădere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.1999   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.7880   Scădere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.5309   Scădere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2382   Creștere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.3177   Scădere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.5295   Scădere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   140.8500   Scădere
Anunturi MyTEX

Sunteţi de acord ca la anumite evenimente să se intre doar cu certificat verde?

Campanii Publicitare Outdoor

Cele mai citite

Cele mai comentate

                   
Noutăți
 


Abonează-te la newsletter