myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

COVID-19 BRAȘOV. Marian Godină: „Să mă vaccinez «s-au să nu m-ă vacinez»?”

  • Apreciez !Nu-mi place !-1
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Printr-o postare pe facebook, polițistul brașovean Marian Godină, a stârnit un val de reacții, după ce întreabă, retoric, dacă merită sau nu să se vaccineze. Greșelile de scriere din finalul mesajului sunt voite, ironizându-i astfel pe unii antivacciniști care se dovedesc a fi și agramați.

Pentru că au început să se facă listele la serviciu cu cei care vor să fie vaccinați, am fost întrebat și eu care mi-e opțiunea. Am citit pe net părerile ambelor tabere, pro și contra, iar apoi, înainte de a răspunde, mi-am pus întrebarea: Să mă vaccinez «s-au să nu m-ă vacinez»?”, a scris Godină.

 
 

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Barbu Gh.
+1 #1 Barbu Gh. 06-01-2021 17:36
Ia uite privire plină de „inteligență” la garcea. El are probleme cu retenția salivei (cine mă contrazice să-i studieze muiana) dar face glume.

Milițiene, vaccinează-te!
Arată că-ți pasă.
Vaccinează-te!
Citat | Raportează către un administrator
Stupid People
-1 #2 Stupid People 07-01-2021 08:42
Uau, câtă putere de analiză la crescătorul de alpacale!! Vă imaginați, s-a pus el să citească ce-i ăla ARN modificat, și-a făcut o analiză SWOT, s-a uitat la alpacalele proprii vaccinate pe la veterinar și care l-au sfătuit să se vaccineze și el...În sfârșit, a zis poporului că o face! De parcă interesează pe cineva.
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
-1 #3 Barbu Gh. 07-01-2021 12:39
Citez pe Stupid People:
Uau, câtă putere de analiză la crescătorul de alpacale!! Vă imaginați, s-a pus el să citească ce-i ăla ARN modificat, și-a făcut o analiză SWOT, s-a uitat la alpacalele proprii vaccinate pe la veterinar și care l-au sfătuit să se vaccineze și el...În sfârșit, a zis poporului că o face! De parcă interesează pe cineva.


La milițian. El este, totuși, alături de Șoric, unul dintre cei mai reprezentativi purtători de uniformă ai Rrrumânistanulu i.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
0 #4 Willy 07-01-2021 14:06
@Barbu Gh., @Stupid People In loc sa aratati compasiune si intelegere voi va radeti de asta. Nu e frumos.
Citat | Raportează către un administrator
Bartolomeu
+1 #5 Bartolomeu 07-01-2021 14:19
Marinica, tata-socru "marele consilier" ce ordin ti-a dat? Oricum pe tine nu te schimba un vaccin atata timp cat "cineva" acolo sus te iubeste si-ti publica toate compunerile "intelepte" la care ai obtinut nota de trecere pentru a fi publicate! Bartolomeu
Citat | Raportează către un administrator
Stupid People
+2 #6 Stupid People 07-01-2021 19:35
Ce nu spune milițianul este că lui nu îi mai trebuie nimic. Tocmai i-a fost donată o casă de 480 mp și are venituri suplimentare salariului (apropo, pe care nu îl declară în declarația de avere, unde îl obligă legea, ci doar prin ziare) de 60.000 lei și 2400 euro doar anul trecut pe drepturi de autor, adică pentru că latră pe facebook și pe la diferite posturi care se uită în gura lui. Așa că nu îi trebuie nimic în plus. Apropo, cine o fi bogatul care donează casă (sau palat la suprafața asta) de 480 mp? Ca polițist nu poți să îți faci datoria dacă primești pomană și nici nu spui de la cine. Poate fi interpretată ca mită? Posibil! Procurorii pot stabili.
Citat | Raportează către un administrator
Stupid People
0 #7 Stupid People 07-01-2021 19:36
Să îi spună cineva babuinului că gura bate...
Citat | Raportează către un administrator
Stupid People
+1 #8 Stupid People 08-01-2021 16:03
Primăria Brașov, în înțelepciunea ei, a hotărât că animalele domestice, exceptând câinii și pisicile, nu pot fi deținute și crescute decât în cartierul Stupini. Milițianul deține una sau două bucăți alpacale în cartierul Schei. Așa că încalcă o hotărâre a Consiliului Local Brașov, sens în care Serviciul Public de Gestionare a Animalelor Brașov și Poliția Comunitară Brașov se pot duce la poarta lui să îl mai ușureze de bani și să îi pună în vedere ori să se mute în Stupini, ori să își ducă alpacalele la grădina zoologică. Mai ales în aceste vremuri unde am ajuns din cauza interacțiunii idioate a omului cu tot felul de animale. Sunt curios dacă cineva din Primărie îi va bate la poartă în contextul în care tata socru este consilierul primarului.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
+1 #9 Willy 08-01-2021 19:30
@Stupid people. Bravo! Ia sa urmarimm un pic problema.
Citat | Raportează către un administrator