myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

ÎPS Teodosie, despre vaccinare: „Aveţi tot dreptul de a alege (...) Sunteţi apăraţi de Constituţia ţării şi de legile europene"

  • Apreciez !Nu-mi place !+8
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

ÎPS Teodosie le-a transmis celor care nu vor să se vaccineze antiCOVID-19 că nu sunt obligați să o facă.

Înalt Prea Sfințitul Teodosie a fost întrebat de realizatorul emisiunii Dialog duhovnicesc”, preotul Eugen Tănăsescu, cum să reacţioneze credincioşii dacă va fi obligatoriu Certificatul verde și le-a transmis credincioşilor să se adreseze în masă Justiţiei.

Este o frământare foarte intensă a oamenilor care nu acceptă vaccinul, mai ales că nu-i asumat de nimeni şi are urmări negative. Nu vă speriaţi. Sunt foarte mulţi avocaţi care vor să vă apere. Aveţi tot dreptul de a alege”, a spus ÎPS Teodosie.

Nu acceptaţi să vă vaccinaţi. Sunteţi apăraţi de Constituţia ţării şi de legile europene“, a mai transmis arhiepiscopul Tomisului, care a spus de multe ori că nu se vaccinează, din motive medicale, după cum amintește pe stirilekanald.ro.

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Willy
-5 #1 Willy 17-10-2021 14:13
Art 352 Cod Penal, mai e valabil?
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
-1 #2 Barbu Gh. 17-10-2021 15:17
Când ești abrutizat de la alcool și altele asemănătoare (pungă cu aurolac, relații deviante), fără școală, fără meserie, fără pregătire, tastezi de-a-mboulea fără să știi. Nu dau nume.... vedeți ce latră bulangii curcubei la ora 14:13. Dar ce trebuie nu recunosc bețivanii: ce mai „pescuiesc” noaptea când sunt morți de beți. CĂ ALTFEL NU ÎI POȚI DEFINI PE ĂIA CARE NU MAI ȘTIU CE FAC NOAPTEA, CE „PESCUIESC”: „EL SAU EA”??? Păi ăia care „pescuiesc” alde „el” au o denumire mai populară: bulangii. Indiferent dacă „pescuiesc” treji sau beți....
No, ăștia fac propagandă waxeristă pe site-uri. Chiar, a naibii potrivire, Cuțu nu a avut și ăla probleme cu băutura? În Muricania? Pe lângă multe altele. CUM NAIBA DE FAC MORALĂ ȘI PROPĂVĂDUIESC TOATE SCURSURILE ÎN ȚARA ASTA? Iar când le arăți dovezile la ce au făcut, vorbit sau declarat, mai dihai zbiară. HOȚUL STRIGĂ „HOȚIII!!!”

BINE CĂ MAI SUNT OAMENI ÎN ȚARA ASTA CARE ȘTIU ȘI AU CURAJUL SĂ SPUNĂ CĂ CE FAC LIGHIOANELE WAXERISTE ESTE ILEGAL ȘI NECONSTITUȚIONA L!!!
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-4 #3 Willy 17-10-2021 17:48
Sa ne mai si radem, ca avem de cine.
Prostul moscovit, barbu-spartu, se da mare intelectual pe aici. Cica, crede el, daca sterge praful de pe o carte, inseamna ca a si citit-o. Asa a crezut si atunci cand depasindu-si conditia de vidanjor (cacanar adica) s-a apucat pe cine stie unde l-a dus meseria de vidanjor sa stearga praful de pe rafturi cu carti. Cum a reusit sa nimereasca un raft de carti in loc de un raft de sticle, nu stiu (probabil ca in bancul cu betivul si biblioteca). Si astfel, i-au cazut ochii pe cea scrisa de Delumeau. S-a regasit acolo, si-a regasit prostiile, frica. Frica de nou, de viata de zi cu zi, de tehnologie si preferata sa, frica de vaccin. Frici care existau si in evul mediu, ev din care gandirea lui barbu-spartu nu a iesit. Suparat pe toate si pe toti, dar mai ales pe toti, caci dupa cum bine stim, latraul moscovit nu a fost rodul dragostei trupesti, el este rodul unei mese copioase, compromisa de o neasteptata cufureala + defectiunea bazinului de la toaleta, traieste si respira asa cum s-a nascut: ca un rahat printre fese. Pentru el totul se reduce la fese si viata dintre fese: vorbe, trairi, opinii, sex. Totul e un rahat pentru el. Asemeni mentorului sau rusofil, dragnea, pentru barbu-spartu toti cei ce nu gandesc ca el (eu, dacul verde, plusereaua, etc) sunt soroisti, LGBT-isti, "bruneciori", analfabeti, de toate. In vremurile triste cand dragnea taia si spanzura in tara asta, propaganda infecta rusa era la ordinea zilei: toti erau LGBT, vanduti, soroisti, mai nou waxeri. De unde si referendumul ala cu familia, un esec ca si cei de teapa sa.
Ce sa facem, nu avem ce sa facem. Trebuie sa traim si cu rebuturile astea ale societatii printre noi, vrem nu vrem. Degeaba tragem apa, ei revin, plutesc, duhnesc. De aceea avem parte zilnic de scremutul si dejectiile latraului moscovit, barbu-spartu perversul.
Ce voiam sa zic: cam mare si nepotrivit saltul pentru un fost activist, azi latrau moscovit, care odinioara dormea cu "Omagiu" si "Ghidul activistului" sub perna si azi se da intelectual pe barba lui Delumeau. Gigele ia-o vere frumos ca tot omul, cu Abecedarul, cu carti de colorat la inceput, apoi cu basme, mai apoi cu nuvele si abia apoi, dar nu singur, citeste o carte serioasa. Si nu mai rasfoi Playboy, ca ne sperii, zau. Ciudatule!
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-4 #4 Willy 17-10-2021 17:51
Cam asa se lauda intelectualul moscovit:

#4 Barbu Gh. 09-09-2021 23:01
"Și mai am cărți destule de pe care să șterg praful".
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
0 #5 Barbu Gh. 17-10-2021 18:33
Citez pe Willy:
Cam asa se lauda intelectualul moscovit:

#4 Barbu Gh. 09-09-2021 23:01
"Și mai am cărți destule de pe care să șterg praful".

Da, bețivule pederast, chiar am destule cărți în bibliotecă. Tu nu știi să numeri cîte cărți am citit. Și voi mai citi. Eu citesc, tu bei. Asta face diferența între oameni și waxxeri: cultura, civilizația și educația. Prăpădiții beau ca porcii de nu mai știu unde și cu cine se trezesc dimineața, cu „el sau ea”, alții citesc. Eu citesc, tu bei. Eu recunosc ce citesc. Tu de ce nu recunoști cu cine te trezești după beții?
Acum citesc ceva de Iorga. Tu de ce nu ne mai spui unde te-ai trezit zilele trecute din beție?
Bețivule, ne spui cu ce poponauți te-ai mai trezit în pat dimineața? Ce recunoșteai tu în data de 09.10.2021? TU SCRIAI: „Te trezesti a doua zi din betie si te gandesti cu groaza ce ai pescuit aseara: el sau ea.”
DECI, HOMALĂULE BEȚIV, CU CE TE-AI TREZIT? CÂȚI ANI AVEA „EL”??? Intri la „corupere de minori”? INTRI! Faci pușcărie? AȘA SPERĂM!
Ia interesează-te cam cât vei face pușcărie pentru pedofilie?

UAUUU... DECI ÎN „MINTEA” WAXXERILOR ESTE CEVA „REPROBABIL” CA OAMENII SĂ CITEASCĂ. ÎN SCHIMB, PENTRU NEURONUL LOR STINGHER, BEȚIA ESTE „DE LAUDĂ”.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-3 #6 Willy 17-10-2021 19:54
La care carte ai ajuns sa stergi praful? La asul de trefla?
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-3 #7 Willy 17-10-2021 19:55
Citez pe Barbu Gh.:
Citez pe Willy:
Cam asa se lauda intelectualul moscovit:

#4 Barbu Gh. 09-09-2021 23:01
"Și mai am cărți destule de pe care să șterg praful".

Da, bețivule pederast, chiar am destule cărți în bibliotecă. Tu nu știi să numeri cîte cărți am citit. Și voi mai citi. Eu citesc, tu bei. Asta face diferența între oameni și waxxeri: cultura, civilizația și educația. Prăpădiții beau ca porcii de nu mai știu unde și cu cine se trezesc dimineața, cu „el sau ea”, alții citesc. Eu citesc, tu bei. Eu recunosc ce citesc. Tu de ce nu recunoști cu cine te trezești după beții?
Acum citesc ceva de Iorga. Tu de ce nu ne mai spui unde te-ai trezit zilele trecute din beție?
Bețivule, ne spui cu ce poponauți te-ai mai trezit în pat dimineața? Ce recunoșteai tu în data de 09.10.2021? TU SCRIAI: „Te trezesti a doua zi din betie si te gandesti cu groaza ce ai pescuit aseara: el sau ea.”
DECI, HOMALĂULE BEȚIV, CU CE TE-AI TREZIT? CÂȚI ANI AVEA „EL”??? Intri la „corupere de minori”? INTRI! Faci pușcărie? AȘA SPERĂM!
Ia interesează-te cam cât vei face pușcărie pentru pedofilie?

UAUUU... DECI ÎN „MINTEA” WAXXERILOR ESTE CEVA „REPROBABIL” CA OAMENII SĂ CITEASCĂ. ÎN SCHIMB, PENTRU NEURONUL LOR STINGHER, BEȚIA ESTE „DE LAUDĂ”.

Ca orice om, ne trezim cu ma-ta in pat. Hoasca batrana.
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
-1 #8 Barbu Gh. 17-10-2021 20:18
Citez pe Willy:
Citez pe Barbu Gh.:
Citez pe Willy:
Cam asa se lauda intelectualul moscovit:

#4 Barbu Gh. 09-09-2021 23:01
"Și mai am cărți destule de pe care să șterg praful".

Da, bețivule pederast, chiar am destule cărți în bibliotecă. Tu nu știi să numeri cîte cărți am citit. Și voi mai citi. Eu citesc, tu bei. Asta face diferența între oameni și waxxeri: cultura, civilizația și educația. Prăpădiții beau ca porcii de nu mai știu unde și cu cine se trezesc dimineața, cu „el sau ea”, alții citesc. Eu citesc, tu bei. Eu recunosc ce citesc. Tu de ce nu recunoști cu cine te trezești după beții?
Acum citesc ceva de Iorga. Tu de ce nu ne mai spui unde te-ai trezit zilele trecute din beție?
Bețivule, ne spui cu ce poponauți te-ai mai trezit în pat dimineața? Ce recunoșteai tu în data de 09.10.2021? TU SCRIAI: „Te trezesti a doua zi din betie si te gandesti cu groaza ce ai pescuit aseara: el sau ea.”
DECI, HOMALĂULE BEȚIV, CU CE TE-AI TREZIT? CÂȚI ANI AVEA „EL”??? Intri la „corupere de minori”? INTRI! Faci pușcărie? AȘA SPERĂM!
Ia interesează-te cam cât vei face pușcărie pentru pedofilie?

UAUUU... DECI ÎN „MINTEA” WAXXERILOR ESTE CEVA „REPROBABIL” CA OAMENII SĂ CITEASCĂ. ÎN SCHIMB, PENTRU NEURONUL LOR STINGHER, BEȚIA ESTE „DE LAUDĂ”.

............................................................

Cu mă-ta aia bețivă care a fătat tot un bețiv ca și ea. După cum declarai tu în data de 27.09.2021. Ții minte, bețivane? Sau erai mai beat decât ești de obicei?
TU DECLARAI, waxxere homalău și bețiv. Tu declarai!
Chiar, după cum te „exprimi”, ești treaz vreodată? #homalăule.
Citat | Raportează către un administrator