myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

BRAȘOV. Viceprimarul Flavia Boghiu, într-un clip de promovare a vaccinării: „Am trăit cu toţii un sentiment ca de Apocalipsă”

  • Apreciez !Nu-mi place !-9
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Viceprimarul Flavia Boghiu apare, alături de Ilie Bolojan (preşedinte CJ Bihor) și Emil Boc (primar Cluj), într-un clip de conştientizarea populaţiei în legătură cu efectele pandemiei și, implicit, de promovare a vaccinării, realizat de UrbanizeHub România. Primul mesaj al clipului este chiar al Flaviei Boghiu: „În 2020 lumea s-a oprit în loc. A venit peste noi pandemia, ceva ce nu mai trăiserăm. Ne-a închis în case, a blocat tot. Am trăit cu toţii un sentiment ca de Apocalipsă”.
Viceprimarul Braşovului vorbește şi despre primul loc „ruşinos” și „înfricoșător” pe care România îl ocupă în clasamentul ţărilor cu cei mai mulţi oameni care mor din cauza COVID-19 „Este un clasament nu doar ruşinos, dar de-a dreptul înfricoşător. Firecare dintre noi cunoaştem pe cineva care fie a trecut cu greu prin boală, a suferit o formă severă, fie, Doamne fereşte, nu mai este printre noi. Cred că mai mult decât lupta pentru viaţă, sau argument mai puternic decât lupta pentru viaţă, nu există”, iar a treia intervenție este despre vaccinare: „Orice frică legată de posibile efecte adverse se rezolvă cu informaţii din surse sigure, de la specialişti care ne vor spune exact şi ne vor da răspunsuri la întrebări”.
Graţian Mihăilescu, reprezentantul UrbanizeHub, realizatorul acestei campanii, a explicat că mesajele transmise de către primari şi lideri locali au o mai mare credibilitate pentru oamenii din comunităţi.
„Cetăţenii şi comunităţile locale au tot mai puţină încredere în instituţiile centrale şi în guvern şi practic transferă mai multă încredere către liderii de comunităţi, pe care ei i-au ales. De aceea, noi am încercat să aducem mai mulţi lideri locali, cu credibilitate, care să dea un mesaj pentru a face oraşele mult mai sănătoase. Mesajul a fost unul pro-vaccinare. Am făcut o mapare a zonelor din România care stăteau mai slab din punct de vedere a vaccinării, am făcut targetare pe Facebook cu campania respectivă, pe zonele unde sunt probleme, cu îndemn la vaccinare. Vorbim despre sănătatea noastră, sănătatea celor apropiaţi, practic despre oraşe sănătoase”, spune Graţian Mihăilescu.

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Barbu Gh.
+3 #1 Barbu Gh. 11-11-2021 07:59
Hopaa... au ieșit peneliștii și văcsuita la propagandă pentru injectare.

Ia să vedem care sunt țările cu cei mai mulți nou infectați:
- Locul I este SUA
- Locul IV este UK
- Locul VII este Franța
- Locul X este Spania
- Locul XII este Germania
- Locul XIII este Italia
- Locul XXI este Olanda
Noi suntem pe locul XXVII, după Canada. TOATE ACESTE ȚĂRI SUNT „SUPERINJECTATE ”, SĂ NU UITĂM.

Și atunci de ce să fim cobai? Pentru afacerea lui Cuțu, a holerei galbene și a plusereilor leghebetiști? Să se injecteze cei săraci cu duhul. Văcsuita și piticul atomic să fie cobai, nu noi. Noi am avut grijă de noi, de sănătatea noastră, nu suntem nici analfabeți funcțional. Să se injecteze ei. Să consume ei cele 120 de milioane de doze!!
Citat | Raportează către un administrator
Mihai 11
-1 #2 Mihai 11 11-11-2021 12:07
Citez pe Barbu Gh.:
Hopaa... au ieșit peneliștii și văcsuita la propagandă pentru injectare.

Ia să vedem care sunt țările cu cei mai mulți nou infectați:
- Locul I este SUA
- Locul IV este UK
- Locul VII este Franța
- Locul X este Spania
- Locul XII este Germania
- Locul XIII este Italia
- Locul XXI este Olanda
Noi suntem pe locul XXVII, după Canada. TOATE ACESTE ȚĂRI SUNT „SUPERINJECTATE”, SĂ NU UITĂM.

Și atunci de ce să fim cobai? Pentru afacerea lui Cuțu, a holerei galbene și a plusereilor leghebetiști? Să se injecteze cei săraci cu duhul. Văcsuita și piticul atomic să fie cobai, nu noi. Noi am avut grijă de noi, de sănătatea noastră, nu suntem nici analfabeți funcțional. Să se injecteze ei. Să consume ei cele 120 de milioane de doze!!
si cam pe ce locuri sunt aia la numarul de morti? In SUA ieri au murit 1500 de oameni la o populatie adica la o populatie de peste 10 ori mai mare. Franta cu populatie tripla a avut doar 33 de cazuri dupa 10.000 de teste pozitive. La noi de peste 2 saptamani mor 400-500:) intradevar noi murim mai bine de bine ce "superinjectati " suntem
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-4 #3 Willy 11-11-2021 12:42
Citez pe Barbu Gh.:
cele 120 de milioane de doze!!

A aparut si dereglatul mintal moscovit rusofil, urlandu-si obsesia (in fapt sarcina de la moscova): "dozele". Ma mir ca nu a plusat un pic si despre Fagaras plus bonus, pasiunea sa, pescuitul.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-4 #4 Willy 11-11-2021 13:10
Citez pe Mihai 11:

si cam pe ce locuri sunt aia la numarul de morti? In SUA ieri au murit 1500 de oameni la o populatie adica la o populatie de peste 10 ori mai mare. Franta cu populatie tripla a avut doar 33 de cazuri dupa 10.000 de teste pozitive. La noi de peste 2 saptamani mor 400-500:) intradevar noi murim mai bine de bine ce "superinjectati" suntem

Astea sunt cifre pe care latraul moscovit barbughe nu le mai "citeaza" pentru ca ii strica propaganda infecta moscovita latrinista. Ce, e prost sa se dea singur pe tobogan? Nuuu, el ce comanda primeste, aia latra. De peste un an jumate, el are sarcina sa dezinformeze, sa minta si sa injure pe toata lumea. Cunoastem stilul sovietic rusesc de propaganda.
Ieri (si cam aproape in fiecare zi cand nu e pe locul 3) Romania a fost pe locul 4 la decese dupa SUA, Rusia, Ucraina, tari cu populatii de sute de milioane. In timp ce Romania, se stie, nu are mai mult de 15 milioane de cetateni in tara.

De studiat, zilnic:

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Dati click sus, in capul coloanei si aveti statistici la zi, dupa categorii: Total Cases, New Cases, etc. Informati-va si nu va luati dupa mincinosul moscovit barbughe, propagandistul de serviciu afiliat mytex.
Citat | Raportează către un administrator
Dan, dac liber
-4 #5 Dan, dac liber 11-11-2021 13:55
Citez pe Mihai 11:
Citez pe Barbu Gh.:
Hopaa... au ieșit peneliștii și văcsuita la propagandă pentru injectare.

Ia să vedem care sunt țările cu cei mai mulți nou infectați:
- Locul I este SUA
- Locul IV este UK
- Locul VII este Franța
- Locul X este Spania
- Locul XII este Germania
- Locul XIII este Italia
- Locul XXI este Olanda
Noi suntem pe locul XXVII, după Canada. TOATE ACESTE ȚĂRI SUNT „SUPERINJECTATE”, SĂ NU UITĂM.

Și atunci de ce să fim cobai? Pentru afacerea lui Cuțu, a holerei galbene și a plusereilor leghebetiști? Să se injecteze cei săraci cu duhul. Văcsuita și piticul atomic să fie cobai, nu noi. Noi am avut grijă de noi, de sănătatea noastră, nu suntem nici analfabeți funcțional. Să se injecteze ei. Să consume ei cele 120 de milioane de doze!!
si cam pe ce locuri sunt aia la numarul de morti? In SUA ieri au murit 1500 de oameni la o populatie adica la o populatie de peste 10 ori mai mare. Franta cu populatie tripla a avut doar 33 de cazuri dupa 10.000 de teste pozitive. La noi de peste 2 saptamani mor 400-500:) intradevar noi murim mai bine de bine ce "superinjectati" suntem

Tocmai pe dezaxatul barbughei te-ai găsit și tu să-l citezi? Ăla e un mâncător de kkt în adevratul sens al cuvântului! A luat niște mooi în ultimele săoptămâni, big time. Și de la viceprimarul ăla care a murit de covid, și de la mâțu-stoian...Z ici barbughei și tragi apa, că altfel împroașcă cu rahat orice, de ma mumă-sa până la stăpânul său de la locul de muncă.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-4 #6 Willy 11-11-2021 14:09
Citez pe Dan, dac liber:
...A luat niște mooi în ultimele săoptămâni, big time.

barbughey nu ia "mooi". El ia masa. Pranzul, cina. Ca are frigiderul plin.
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
+1 #7 Barbu Gh. 11-11-2021 14:27
Citez pe Mihai 11:
Citez pe Barbu Gh.:
Hopaa... au ieșit peneliștii și văcsuita la propagandă pentru injectare.

Ia să vedem care sunt țările cu cei mai mulți nou infectați:
- Locul I este SUA
- Locul IV este UK
- Locul VII este Franța
- Locul X este Spania
- Locul XII este Germania
- Locul XIII este Italia
- Locul XXI este Olanda
Noi suntem pe locul XXVII, după Canada. TOATE ACESTE ȚĂRI SUNT „SUPERINJECTATE”, SĂ NU UITĂM.

Și atunci de ce să fim cobai? Pentru afacerea lui Cuțu, a holerei galbene și a plusereilor leghebetiști? Să se injecteze cei săraci cu duhul. Văcsuita și piticul atomic să fie cobai, nu noi. Noi am avut grijă de noi, de sănătatea noastră, nu suntem nici analfabeți funcțional. Să se injecteze ei. Să consume ei cele 120 de milioane de doze!!
si cam pe ce locuri sunt aia la numarul de morti? In SUA ieri au murit 1500 de oameni la o populatie adica la o populatie de peste 10 ori mai mare. Franta cu populatie tripla a avut doar 33 de cazuri dupa 10.000 de teste pozitive. La noi de peste 2 saptamani mor 400-500:) intradevar noi murim mai bine de bine ce "superinjectati" suntem
â
ĂIA AU SPITALE, AU MEDICAMENTE. Ei nu le dau foc la victime ca „eroii” noștri. Care este rata deceselor la ATI-uri de anul trecut? Era 80%. În Occident era 25%-30%. La noi este acum de 60%. Cîți au murit din cei cu cancer anul trecut? 88%? De cât timp nu mai au medicații cei cu hepatita C?
FĂ COMPARAȚII ȘI TRAGE CONCLUZII!!!

DECI POȚI SĂ TE ÎNTREBI DE CE AVEM ATÂȚI MORȚI!
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
0 #8 Barbu Gh. 11-11-2021 14:37
Citez pe Willy:
Citez pe Barbu Gh.:
cele 120 de milioane de doze!!

A.............................................

Homalăule, în afară de aia care te-a slobozit beată, în crâșmă, doar pe dakopat l-ai pescuit?
Care cum sunteți?
Să te citez: „Te trezesti a doua zi din betie si te gandesti cu groaza ce ai pescuit aseara: el sau ea.” În data de 09-10-2021, ora 01:05:06, în bzb.ro.
Deci, pederastule, zi ce-ai pescuit, pârțagule!? TU AI RECUNOSCUT, DEZAXATULE HOMOSEXUAL!

P.S. Mai dai cu picioarele în femeile bătrâne, dezaxatule? În aia de te-a slobozit în cârciumă să dau cu copita, decerebratule!! ! ȘI TE CITEZ: „Eu le-as da si cate un sut in cur asa ca bonus.” 2021-10-27 02:13:57
Citat | Raportează către un administrator
Willy
0 #9 Willy 11-11-2021 18:48
Citez pe Barbu Gh.:
Ei nu le dau foc la victime!

Crede prostul ca daca un numar semnificativ de cetateni i-au "ars" si "parlit" mama, pe numita barbulina-bon de masa (in curand Barby-conserva) , totul se invarte in jurul scapariciului. De ce nu se obisnuieste oare cu gandul ca e prost de moare?
Citat | Raportează către un administrator